Search
Close this search box.

Tudengiorganisatsioonide ühine jõud

Tartus on üle 70 tudengiorganisatsiooni, kus igapäevaselt tegutseb tuhandeid tudengeid. Neist 50 on tänaseks ühinenud Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustikuga, mis annab kõigile ühise hääle.

Sama palju kui on organisatsioone, on ka erinevaid arvamusi, lähenemisi ja mõtteid. Siiski on meil kõigil ka palju ühist. Koos näeme seda, kuidas organisatsioonid on tudengitele suurepärased kohad, kus alustada oma võimete proovile panemist – igaühel on organisatsioonides kaasa lüües võimalik arendada iseennast ning seeläbi kogu maailma väikeste sammukeste haaval paremaks muuta. Meil on palju häid mõtteid, mida ühiselt teoks teha. Selle väite parim tõestus on sügiseti toimub OLE ROHKEM tudengimess. Samuti esineb meil tihti sarnaseid probleeme: kuidas teha veel organiseerumata tudengile selgeks, et ta peaks just sinu organisatsiooniga liituma, kuidas panna paika organisatsiooni suunad, kuidas leida rahastust jne. Just nendest ja kõigist muudest ühistest teemadest käesolev ajakiri räägibki.

Rääkides konkreetselt Koostöövõrgustiku tegemistest, on üks olulisimaid teemasid hetkel Tervisliku Tudengiorganisatsiooni mudeli välja töötamine. Eesti Arstiüliõpilasselts on teinud ära suure töö, koostades põhjaliku ja kõiki olulisimaid terviseteemasid hõlmava mudeli, mille eesmärk on panna tudengiorganisatsioone mõtlema sellele, kuidas oma liikmete tervise eest hoolitseda. See hõlmab viit suuremat teemat: alkohol, tubakas ja mõnuained; toitumine ja füüsiline aktiivsus; vaimne tervis; võrdne kohtlemine ning seksuaalne ahistamine. Mudeliga saab täpsemalt tutvuda kodulehel www.olerohkem.ee/tervislik.

Lisaks terviseteemadele oleme otsustanud luua võrgustiku liikmetest ka töögruppe, et võimalikult efektiivselt ühiste eesmärkideni jõuda. Seega loodi viimasel ümarlaual Tartu probleemide kaardistamise töögrupp, mis võtab ette ülelinnalised probleemid. Selle eesmärk on anda tudengite panus kogu elukeskkonna arengusse. Samuti asutakse ühiselt korraldama võrgustiku aastakonverentsi, mis traditsiooniliselt toimub augustis. Viimane, kuid mitte vähemtähtsam, ühine tegevus on auhinnagala. Auhinnagala on ellu kutsutud selleks, et tunnustada kõige silmapaistvamaid tudengeid, tegusid, organisatsioone ja partnereid, sest teadupärast on tunnustamine edasiviiv jõud.

Kõiki eelmainitud teemasid arutasime Koostöövõrgustiku V ümarlaual 1. märtsil SPARKis, kus kohal olid 30 organisatsiooni esindajad. Kohapeal tõstatati lisaks ka teema, kuidas võiks välja näha tudengiorganisatsioonide ja linna koostöö. Samuti otsustati  koostöövõrgustikku vastu võtta kaks uut liiget: UT Economics Club ja MTÜ Juvente, kellega koos ongi nüüd võrgustikus 50 liiget.

Ajakirja toimetus loodab, et kõik aktiivsed tudengid leiavad siit ajakirjast põnevat lugemist, uusi mõtteid ja inspiratsiooni olla natuke rohkem. Ettepanekute korral võib alati kirjutada karolinoor@gmail.com.

Karoli Noor