Täna tudeng, aga homme?

// 21.04.2016
// Teaduskeskus AHHAA

KARJÄÄRIPÄEV

 

Tänavu 21. aprillil leiab aset juba 4. Karjääripäev. Seekordne ettevõtmine on üle-Tartuline ning hõlmab lisaks TÜ-le ka teisi Tartu linnas tegutsevaid kõrgkoole. Ürituse eesmärgiks on luua tudengitele võimalus kohtuda potentsiaalsete töö- ja praktikapakkujatega ning seeläbi saada ülevaade tänasest ja homsest tööturust. Võta kaasa oma karjäärihimuline sõber ja saage osa niivõrd rohkearvulist ja motiveeritud tudengkonda hõlmavast üritusest!

PÄEVAKAVA


OSALEVAD ETTEVÕTTED:

 

TÖÖTOAD

Lektoorium – 1. korrus, ruum 115
AEG: TÖÖTUBA: ETTEVÕTE:
13.00-14.00 Karjääripäeva peaesineja – Kei Karlson “Kuidas sünnivad karjäärilood?” Karjääripäev
GoWorkaBit asutaja karjäärilugu – mis on mõjutanud valikuid ja mis on nende otsuste vastuvõtmisel määravaks saanud, millest unistanud ja unistab praegu, kust ammutab inspiratsiooni ja mida peab oma senise karjääriloo suurimaks väärtuseks, sh GoWorkaBit loomise idee, protsess ja suundumus ning kogemused, mida töösoovijal on vaja teada ja teha meelepärase töö leidmisel.

Kei Karlson, GoWorkaBit üks asutajatest, endine personalikonsultant, TÜ vilistlane

14.15-15.45 Paneeldiskussioon “Täna tudeng, aga homme?” Karjääripäev
Tudengielust tööellu – kuidas sujuvalt ja valutult karjääri alustada? Arutlevad Eesti Energia, Swedbanga, Südameapteegi ja CV Online esindajad, kes jagavad kuulajatega oma organisatsiooni kogemusi ning seisukohti ja vastavad tudengite tööturu ootustest tingitud aktuaalsetele küsimustele.

Modereerib Gerli Lokk, Noored Kooli 3. lennu vilistlane

16.15-17.15 Bränd nimega Sina – Turundusstrateegia soovitused oma töö- ja elustiili disainimiseks Persoonibrändi Agentuur
Miks teha nii, kuidas teised, kui kõige lihtsam, rahuldustpakkuvam ja ka tulusam on teha asju enda moodi? Oma töö – ja elu disainimine tähendab teadlikku oskuste, teadmiste ja iseloomu ning ambitsioonide suunamist unikaalseks teenuseks, mida pakkuda tööandjale või kliendile. Kuidas paika panna selleks vajalik persoonibrändi ehk bränd nimega Sina turundusstrateegia? Kust alustada ja mida meeles pidada nii õpingute ajal ja juba tööturul olles, et ise võimalusi kujundada ja oma potentsiaali rakendada?

Liisi Toom on praktik, persoonibrändi ja eneseturundusstrateegiate kujundaja ja ettevõtlus- ja kommunikatsioonialase blogi pidaja juba viimased 8+ aastat. Ta on asutanud Persoonibrändi Agentuuri, kus tegeleb ettevõtjate, ekspertide ja valdkonna kõneisikute coachimise ja persoonibrändi kujundamise ja koolitamisega.
REGISTREERU

Apollo saal – 2. korrus
AEG: TÖÖTUBA: ETTEVÕTE:
12.00-14.00 Reaalne ettevõtte analüüs meiega! E&Y
Hea tudeng! Mis tunne oleks teada erinevate ettevõtete toimimise köögipoolt või olla kaasatud Baltikumi suurimatesse tehingutesse? Me korraldame praktilise töötoa, kus Sul on võimalik kogeda konsultatsioonibüroo igapäevaelu – audit, finantsanalüüs, tehingute ning maksude nõustamine, riskijuhtimine, pettuste tuvastamine. Lisaks tutvustame globaalse ettevõtte võlusid ning näitame, kuidas just Sina saad need kõige paremini enda kasuks pöörata. REGISTREERU
14.30-15:45 Mis on Playtechi edu valem? Playtech
Playtechi seminaris räägime, milliseid teadmisi on vaja, et tehnoloogiasektoris läbi lüüa, toome reaalseid näiteid Playtechi edu tagamaadest ning lahendame praktilisi ülesandeid, mis panevad Su mõistma, mis IT tegelikult on. Playtechi halduses olev infrastruktuur toimib 24/7/365 üle maailma ning selle töös hoidmiseks peavad inimestel olema väga head teadmised oma alal. Räägime lähemalt, mida teevad erinevad üksused ning milline on omavaheline koostöö arendajatel ja haldusüksustel. Kui mõtled karjäärile arendajana, riistvara haldajana, süsteemiadministraatorina, võrguadministraatorina või ükskõik millisele alale (Playtechis töötab ka matemaatikuid) tehnoloogiasektoris, siis tule ja kuula!

Timo Tapupere, Playtech Network and Security Team Leader REGISTREERU

16:00-17:30 Recruitment: through the eyes of the employer, but with useful tips to the candidate. Manpower
The topic goes through the overall recruitment process and puts it into the employer’ perspective which in turn gives a chance for candidates to see what are important points for the other party and what they should keep in mind to have a better chance to succeed. REGISTREERU

Laika saal – 2. korrus
AEG: TÖÖTUBA: ETTEVÕTE:
12.00-13.15 The way we do it in Pipedrive Pipedrive
Pipedrive is a sales tool meant for managing complex sales process. The company was founded by friends who wanted to make an impact on a global level. 6 years after starting the company, the 5 founders have successfully built a company with 4 offices globally, a team of over 160 people, and over ten thousand customers in 155 countries. In addition we proudly accepted the award for the best employer in the private sector. Come and join our presentation about how Pipedrive was built, with a view on both the engineering and business aspects.

Tiit Paananen REGISTREERU

13.30-14.30 Mida noor peab teadma tööle minnes Tööinspektsioon
Ettekande eesmärgiks on noorte teavitamine põhilistest asjadest, mida töösuhtes peab teadma, näiteks millist lepingut sõlmida, mida tähele panna lepingu sõlmimisel, milline on töö- ja puhkeaja regulatsioon, kuidas on reguleeritud puhkuste (sh õppepuhkuse) kasutamine ning kuidas töösuhet korrektselt lõpetada.

Ettekandja Anni Raigna, Tööinspektsioon REGISTREERU

14.45-15.30 Tööle Rajaleidjasse – põnevad väljakutsed haridussektoris! Rajaleidja
Millised on töötamise ja praktika võimalused Rajaleidjas? Mis meid võlub selles töös ja selles valdkonnas? Milline on meie töö? Rajaleidja keskused pakuvad lõimituna karjääri- ja õppenõustamisteenuseid. Karjäärinõustajad ja karjääriinfo spetsialistid toetavad noort oma elutee planeerimisel ning jagavad infot tööturu ja õppimisvõimaluste kohta.

Ettekandja Piret Tatunts, Tartumaa Rajaleidja keskuse juhataja REGISTREERU

15.45-16.45 Advokaadibüroo või ettevõtte jurist – milline karjääritee valida? Eesti Energia
Töötoas tuleb juttu sellest, millised on õigusalase haridusega noorte trendid karjäärivalikute tegemisel – kuivõrd on eelistused kaldu advokaadibüroo või ettevõtte poole? Püütakse vaadata trendidest kaugemale ja jagatakse soovitusi, kuidas langetada oma tuleviku seisukohalt tõepoolest kaalutletud otsus. Mida tegelikult kujutab endast töö advokaadibüroos või ettevõttes – mis on ühe või teise plussid ja miinused?
Advokaadibüroo vs ettevõte dilemmat käsitleb Moonika Kukke, kes on ise erinevatel elu etappidel töötanud nii advokaadibüroo partneri ja energiaõiguse vandeadvokaadina kui ettevõttesisese õigusnõustajana. Täna juhib ta Eesti Energia õigusteenistust. Töötoas võetakse vaatluse alla ka üks kliendijuhtum, mida lahendatakse nii advokaadibüroo kui ka ettevõtte õigusnõustaja silme läbi. REGISTREERU
17.00-18.00 10 tips to land your dream job Fortumo
Fortumo has grown fast during the last years and we’ve had hundreds of job interviews with people looking for the next great challenge. Having learned and noticed a lot along the way, we’re more than happy to share some very practical tips that will help you in choosing and going after your dream job.

Piret Saag ja Jaana Metsamaa REGISTREERU

Salalabor – keldris
AEG: TÖÖTUBA: ETTEVÕTE:
12.00-13.00 Otsime ainult parimaid! Alusta oma karjääri rahvusvahelises ettevõttes! Ecoprint
Karjäärivõimalused rahvsvahelisel karjääriturul Redgate Grupi ettevõtetes: Ecoprint, Luku-Expert, Finora Capital.

Ettekandjad Esper Linask, Ecoprindi turundus- ja müügidirektor ning Jaak Kalja, Redgate Capitali turunduse spetsialist. REGISTREERU

13.15-14.45 Kuidas Toots tegelikult Teele endale võitis? Ideelabor
Kuidas mõjutada kliendi valikuid ja lojaalsust? Seminar keskendub uute võimaluste/lahenduste otsimisele ning leidmisele tootearendus- ja turundusstrateegias läbi Lutsu tegelaskujude paralleelide!

Ettekandjad TÜ turunduse dotsent Andres Kuusik ja TÜ ettevõtluse ja innovatsioonkeskuse arendusjuht Kuldar Leis REGISTREERU

15.00-16.00 Tõhus tööotsing Tartu ülikooli karjääritalitus
Töötoas räägitakse avatud ja varjatud tööturust, erinevatest tööotsimise meetoditest, vastavatest infoallikatest ja nende efektiivsusest. Arutletakse töökogemuse saamise alternatiivsete viiside üle.

Julia Šarapova, Tartu ülikooli karjäärinõustaja REGISTREERU

16.15-18.00 Valuravi BENU apteek
BENU Apteek Eesti OÜ ja Tamro Eesti OÜ seminar: VALURAVI Miks on valuravi oluline? Kompleksne valuravi millal ja kuidas?

REGISTREERU

Lektooriumi esine tuba
AEG: TÖÖTUBA: ETTEVÕTE:
13.00-13.45 Südameapteegi noore proviisori tööpäev Südameapteek
Noore proviisori tööpäev on kõike muud kui rutiinne ja igav. Kunagi ei tea, millal tuleb kasutusse võtta nutikus, nobedus, mitme asja korraga tegemise oskus või hea sõna.  Kas Sinus on see miski, mida üks õige noor apteeker vajab? Tule ja saa osa põnevatest olukordadest proviisorite Kadri, Kairi ja Pärtli juhendamisel!

REGISTREERU

14.30-16.00 Kuidas töötada nii, et Sul oleks rohkem aega? Scoro
Scoro konsultant Ottomar Tamm räägib efektiivsest ajajuhtimisest oma kogemuse näitel.

REGISTREERU

16:15-17:15 Kliendikäitumisest finantsriskideni – „kvant-erialade“ väljakutsed Eesti Energias Eesti Energia
Töötoas räägitakse kvantitatiivmeetodite kasutamisest äriotsuste langetamisel. Osalejad saavad arutleda, kaasa mõelda ja lahendusi pakkuda. Ehk kindlasti on tegemist kaasava töötoaga, mitte loenguga 🙂

Taavi Pungas, Eesti Energia Elektritoodete ja portfelli üksuse juht.
REGISTREERU

OSALEVAD PROGRAMMID:

 

KARJÄÄRIPÄEVA TOETAJAD: