AEGEE-Tartu​

INFOÕHTUD:

08.09 kell 19:00 (EST) | 29.09 kell 19:00 (ENG)

ORGANISATSIOONIST

AEGEE-Tartu on rahvusvaheline, salliv ja avatud kogukond, mille missioon on pakkuda Tartu tudengitele arenguvõimalusi ja kogemusi nii kohalikul kui üleeuroopalisel tasandil. AEGEE võrgustiku praegused peamised fookusalad on kliimakriis, vaimne tervis, poliitiline aktivism ja sotsiaalne õiglus. Oleme üks Euroopa suurimaid tudengiorganisatsioone, millel on harud kokku 40 riigis Kanaaridest Kaukaasiani.

Korraldame Tartus igal nädalal üritusi Euroopa kultuuride, enesearendamise või muudel aktuaalsetel teemadel, samuti veedame koos meeldivalt aega. Rahvusvahelisel tasandil toimub erinevates Euroopa linnades aastaringselt mõnepäevaseid projekte ja üritusi, kuhu võib kandideerida kasvõi kohe pärast liitumist. AEGEE pikaajalisim projekt on suveülikool, mille käigus on võimalik veeta kaks nädalat mõnes Euroopa paigas koos rahvusvahelise seltskonnaga, osaleda temaatilistes töötubades, avastada kohalikku kultuuri ja astuda välja mugavustsoonist.

Ootame aastaringselt meiega liituma 18-35 aastaseid noori, kes tunnevad huvi maailma vastu ja tahaksid enda ellu tuua uut väärtust. Liitumiseks tuleb esmalt täita vorm, mille järel võetakse Sinuga ühendust. Meie üritused toimuvad tavaliselt Tartu kesklinnas asuvas kontoris nii eesti- kui ingliskeelsena.

AEGEEs on rohkelt võimalusi nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil ning igal liikmel on võimalus ise valida, milliseid neist ja mil määral ta kogeda soovib. Oluline ei ole staaž või positsioon, vaid oma initsiatiiv. AEGEEs leiab oma koha igaüks!

Lisaküsimuste korral vaata meie kodulehte aegee-tartu.ee, leia meid Facebookist või Instagramist (@aegeetartu) või kirjuta info@aegee-tartu.ee

KARINI KOGEMUSLUGU

Liitusin AEGEE-Tartuga 2017. aasta sügisel, kui olin värskelt ülikooli astunud ning otsustanud, et soovin kindlasti rahvusvahelises organisatsioonis tegutseda. Vaimustusin kohe meie Tartu kogukonnast ning rahvusvahelistest üritustest. Käisin mitmel koolitusel ja üldkoosolekul Türgis, Hollandis, Belgias ja Saksamaal. Pärast neid oli alati entusiasm suur ning soov midagi ära teha kannustas mind erinevatesse organitesse kandideerima. Olen olnud iga-aastase rahvusvahelise ajakirja keeletoimetaja, eurooplaseks olemise küsimust lahkava töögrupi liige ning AEGEE-Tartu juhatuses sekretär. Kõige meeldejäävam kogemus on kindlasti Europe on Tracki projekti raames rongiga poolteist kuud mööda Euroopat rändamine ning noorte osaluse teemal koolituste andmine. Tiimikaaslased Saksamaalt ja Liibüast tegid selle kogemuse unustamatuks!

AEGEE-Tartust saadud kogemus on minu jaoks hindamatu. Ühest küljest on väärtuslik teada, kuidas erinevast kultuuriruumist pärit inimestega koos aega veeta ning töötada. Teisest küljest on kohalik samade väärtustega kogukond ülivahva. Kõigele lisaks olen tänu siit saadud kogemustele leidnud elus oma sihi ning töö, millest ma varem poleks unistadagi osanud!

DANI KOGEMUSLUGU

Olles olnud AEGEE-Tartu liige neli aastat, võin kinnitada, et tänu AEGEE-le olen kasvanud paremaks inimeseks. Olen õppinud tundma Euroopat, leidnud sõpru paljudest riikidest, omandanud keeli ja saanud osa toredast kogukonnast siinsamas Tartus.

Esialgselt tõmbasid mu pilgu AEGEE poole videoklipid rahvusvahelistest seltskonnaüritustest, kus saab tundma õppida nii inimesi kui linnasid üle Euroopa — seda loomulikult toredate tegevuste ja lõbusa meeleoluga. Pealegi pidid need tutvused väidetavalt hiljem kasuks tulema: lähed suvalisse Euroopa linna ja — voila! — juba on olemas keegi, kellelt öömaja saada.

Viimased neli aastat on mulle näidanud, et just nii see ongi. Tänu AEGEE-le olen leidnud sõprust (ja öömaja) Hollandist, Poolast, Venemaalt, Itaaliast ja Hispaaniast. Kuid kõige südamelähedasemaks on osutunud sõprused siinsamas Tartus — siinne kogukond toredatest inimestest on mind AEGEE-Tartu liikmena hoidnud kõik need neli aastat. Came for the travelling, stayed for the people.

OLE ROHKEM.