DD Akadeemia

INFOÕHTUD:

soon™

ORGANISATSIOONIST

DD Akadeemia on tõenäoliselt Eesti parim noorte arenguprogramm. Otsime programmi osalema tudengeid, kes tahavad oma eluga suuri asju teha. Neid, kel on sisemine soov maailma kasvõi veidigi päriselt paremaks teha.

Omalt poolt anname maailma muutmiseks vajalikud oskused, teadmised ja harjumused. Praktiliste tegevuste kaudu omandatakse oskusi igapäevaseks eluks ja tööks ning avastatakse oma tugevused.

Programm on inglisekeelne ja osalejale tasuta.

PROGRAMMI NELI KURSUST

Meie programm koosneb neljast kursusest, mida aasta jooksul 12 nädalavahetusel toimuvates sessioonides läbitakse. Igas kursuses omandatakse erinevad praktilisi oskusi, teadmisi ja harjumusi. Näiteks meeskonnatöö, avalik esinemine, õppimisoskused, väitlus, ajajuhtimine, eesmärkide seadmine, loovus, võrgustiku loomine, suhtlustreening ja palju muud.

ANDREI KOGEMUSLUGU

// Avatud Eesti Fond
// SPIN programm

DD Akadeemia mõju üle heietamine võib kergelt taanduda organisatsiooni mõtteviisi “ametlikesse” terminitesse ja teatavasse paratamatusse leviretoorikasse, seega illusteerin seda lihtsa võrdlusega kahest ajahetkest oma elus. Paar aastat tagasi vedelesin kodus diivanil, kirusin Eesti ühiskonna probleeme, mõtlesin välismaa suhkru-mägede peale ja pareerisin elukaaslase etteheiteid, miks ma ainult laisklen. Praeguseks vedelen diivanil ja kirun maailma probleeme, AGA töötan lisaks toredate noorte inimestega, kes on minusse süstinud usku, et kaugeltki kõik pole hukas, osalen oma väikese panusega ühiskonna sisulise arutelu loomisel ja suunamisel ning toimetan Eesti kodanikuühiskonna teemalist ajakirja. Ja kui eelnev võib kõlada oodina aktivismile, siis seda ta ei ole. Akadeemia mõju ei seisne minu meelest lihtsalt osalejate aktiviseerimises aktiivsuse pärast, vaid just mõtestatud aktiivsuse soodustamises.

Minu jaoks on Akadeemia andnud palju konstruktiivseid mõtteid, vahendeid ning toe laiema ühiskondliku perspektiivi mõistmisel ja mitte ainult teoreetilise poolega piirdumisel. Üle kõige väärtustan vahel koosolekutel, aga sagedamini täiesti stiihiliselt tekkinud mõttevahetusi ja diskussioone, millest on sündinud häid algatusi, toredaid üritusi ja nii mõnigi veel tulevikuks idanema pandud idee. Selle kõige juurde võib muidugi tuua rea konkreetseid asju, mis tundub suurema pildi kontekstis muidugi kui tavaline nipet-näpet: avaliku esinemise julgus ja oskus (näiteks kõrvaloleval pildil modereerin Tartu linnapeakandidaatide valimisdebatti), oma mõtete parem struktureerimine, arusaam, kuidas mingeid protsesse mõjutada võiks, ja ennekõike positiivsus, et neid tõepoolest saab mõjutada.


MEIE VILISTLASED

Meie programmi vilistlased suudavad luua meeskondi, juhtida organisatsioone ning viia läbi keerukaid muutusi. Seepärast leiab meie vilistlasi töötamas ja muutusi eest vedamas ministeeriumites, ülikoolides, idufirmades, MTÜdes ning ka suurtes eraettevõtetes.

ANGELA KOGEMUSLUGU

// Tartu Ülikooli haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskus
// TEDxTartu konverentsid

Mulle meeldib mõelda, et DD akadeemia on justkui suur laev, kus kõik domuslased on peal, ning õpivad, kuidas merel (ja elus) ellu jääda. Merel on tarvis rahulikku meelt, võimet teha kiireid otsuseid ning kohaneda ootamatute oludega. Samasuguse paralleeli saab tuua projektide kirjutamise, ürituste korraldamise ning meeskonnatööga. Eelkõige on merel tarvis tiimiliikmete vahelist head klappi ning usaldust. Pikad merereisid õpetavad inimesi merega kohanduma ning pärast aastast merereisi saavad kõik merelised minna ja ehitada endale oma paadid ning teha oma ümbermaailma reise juba nende vahendite ja teadmistega, mis DD akadeemia neile kaasa on andnud.

KAISA KOGEMUSLUGU

// Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Selts
// TÜ ühiskonnateaduste instituudi nõukogu

Kui ütleksin, et olen DD Akadeemia programmist saanud tohutult palju, oleks see küll tõsi, aga ka üsna sisutühi, võib-olla isegi väheusutav. Seega toon mõned saagid konkreetselt välja: * sain iganädalase inspiratsiooni- ja emotsioonilaksu ning tahtmise olla parem inimene ja juht; * avastasin, et inimesed on päriselt ilusad ja head, kui sa annad neile aega, oled kannatlik ja kuulad; * leidsin kinnitust arusaamale, et saad seda, mida annad ehk kui annad endast palju, saad tagasi veel rohkem; * kogesin, et on tõeliselt kõrvustõstev tunne, kui tiimiliige ütleb sulle aitäh, et sa tema ellu tulid; * ja kui trumbid osavalt mängu panna, saab kogeda ka neid asju, millest ammu unistanud oled, näiteks võid ühel õhtul dj-na peol plaate keerutada.

Kui nüüd päris aus olla, siis vastutust on natuke ka. See on vahel hirmus, eriti alguses, aga sellega harjub ära. Päris kindlasti on kogemus ja sellega kaasnevad saagid seda väärt!

OLE ROHKEM.