Semiootikaüliõpilaste liit Semioon

Semiootikaüliõpilaste liit Semioon sündis väiksest, ent jõulisest ideest ühendada Tartu Ülikooli semiootika osakonna tudengeid; edendada arutelu tudengkonna ja õppejõudude vahel; otsida-leida semiootika puutepunkte teiste teadustega ning aktuaalsete teemadega ühiskonnas. Aastane tegutsemine näitas, et puutepunkte on palju ning huvi erinevate seoste vastu on suur ka teiste erialade tudengite, aga ka ekspertide seas. Nii arutlesidki ühel valimiste-eelsel õhtul semiootika osakonna auditooriumis poliitilise virr-varri üle semiootikud, riigiteadlane ning tegevpoliitikust professor.

Semioon koosneb teotahtelistest noortest, kelle sooviks on tutvustada maailmale semiootikat ja semiootikale maailma. Semioon keskendub kahte liiki tegevustele — pika traditsiooniga sündmuste korraldamine semiootikatudengitele ning info- ja kohtumisõhtute korraldamine kõikide huvilistele. Meie esimesse tegutsemisaastasse mahtus näiteks semioonlaste kinoskäik PÖFFi raames ja iga-aastane semiootika sügiskool. Kevadisest loomaaiakülastusest koos Aleksei Turovskiga said lisaks semiootikatudengitele osa ka filmi-, bioloogia-, filoloogia- ning arstitudengid. Lisaks tegime koostööd nii Tartu Nefa rühma (Mõttetoidu restoran), TÜÜSA-ga (ÖÖraamatukogu) kui ka Eesti Semiootika Seltsiga (semiootika sügiskool).

Kui oled semiootika ja kultuuriteooria tudeng või Sulle pakub huvi maailma mõtestamine läbi semiootilise vaatevinkli, võta meiega kindlasti ühendust ning otsime koos ägedaid väljakutseid, pakkudes teistelegi killukesi märgimaailmaist.

UURI LIITUMISE KOHTA

INFOÕHTUD:

Jälgi infoõhtute toimumisaegu ja -kohti nii meie Facebooki fännilehel kui ka kodulehel.