Tartu Noortevolikogu

Tartu Noortevolikogu (TNV) on 2005. aastal asutatud noorte esindusorgan, mille põhiliseks eesmärgiks on esindada Tartu noorte huve linna tasandil, pakkuda Tartu Noortevolikogu liikmetele pidevat arengut ja aidata ellu viia Tartu noorte häid mõtteid.

Soovime, et noored tunneksid rohkem huvi end ümbritseva vastu ja oleksid kursis ka sellega, kuidas nende elu puudutavaid otsuseid vastu võetakse. Selleks teeb TNV koostööd Tartu linnavalitsusega, kommenteerides vajadusel erinevaid noori puudutavaid eelnõusid. Samuti oleme ühenduslüliks noorte ja poliitikute vahel, korraldades näiteks noorte ja poliitikute vahelisi debatte. Tartu Noortevolikogu missiooniks on kodanikuhariduse pakkumine.

IVO KOGEMUSLUGU

Alguses oli plakat ja plakat oli hea. Plakat kutsus mind kandideerima Tartu Noortevolikogusse, lubades sinna hulka, et saan rohkem kaasa rääkida Tartu linna tegemistes. Kandideerisin, osutusin valituks ja nii algas minu elu Eesti kodanikuühiskonnas.

Koostööprojektid teiste (noorte)organisatsioonidega Tartust ja välismaalt, kodanikuharidusprojektides kaasalöömine – olgu selleks Varivalimised, debatid-arutelud, millest kasvas välja Poliitika Eestuba, linnavolikogu simulatsioon Tartus koostöös Tegusate Eesti Noortega, mis hakkas enda elu edasi elama Tallinnas, noorte lobistamine linnavolikogu komisjonidesse jpt tegevused viisid mind kokku sarnaselt mõtlevate inimestega, kellest paljud on tänaseni head sõbrad ja mõnelpuhul lausa kolleegid.

Tartu Noortevolikogust said väga paljud asjad alguse ja see ongi tema suurim väärtus – koos on palju inimesi, kes tahavad midagi kasulikku korda viia ja keegi ei tea päris täpselt, kuidas see sündima hakkab, kuniks lõpuks on tulem käes, mis kuuldavasti on siiani ainult positiivne! Ära põe ja jäta eelarvamused ukse taha – keegi ei löö sind ühegi erakonnapiibliga ja keegi ei nõua sult, et sa oleksid „maailmaparandaja“ – oluline on, et sa hoolid sellest, milline on keskkond sinu ümber ja mida sa saaksid teha selleks, et see oleks kas või natukene parem.

UURI LIITUMISE KOHTA

INFOÕHTUD:

kandideerimiseks kirjutada noortevolikogu@raad.tartu.ee