Search
Close this search box.

Kelle võrra ajakiri on nüüd rohkem

Kas sina tead, kes läbi tuule ja tormi panustavad oma higi, vere ja vaba ajaga sinu käes oleva objekti sisutootmisesse? Kolmandal väljaandmishooajal on taaskord ajakiri OLE ROHKEM teinud läbi mõningase uuenduskuuri. Ka toimetajate ridades kohtab mitmeid uusi nägusid. Mõni vana kirjutaja pole samuti rooste läinud.

Mari-Liis Korkus

Iga aasta istub ajakirja etteotsa uus peatoimetaja ja erinevalt varasematest positsioonihoidjatest pole Mari-Liis ajakirjandust, vaid hoopis skandinavistikat tudeeriv tudeng. Esmatutvumisel meeldib talle sageli mainida, et lisaks juhilubade puudumisele ei oska ta kaherattalisel vändata. Klassikalise idavirumaalasena võib teda vahel kuulda vene keeles rääkimas.

Minna Kuslap

Ajakirja vanade kalade sektsioonis ujuv Minna pole tegelikult ujuja, vaid kiiresti ümberlokaliseeruv jooksja ja seiklussportlane. Kui värskelt magistri lõpetanu langeb elektrikatkestuse küüsi, siis igavuse peletamine võib kulgeda kaht moodi. Minna kas filosofeerib inimeste elektrisõltuvusest või naudib hetke. Lisaks on ta eesti keele filoloog ja keeletoimetaja.

Johanna Nisu

Kui tüüpiliselt võib eeldada, et keeletoimetaja on mõni kirjanduse või filoloogi taustaga inimene, siis Johanna on uutmoodi nähtus. Tegemist on arstiteaduse üliõpilasega, kes armastab klassi ees tähtsat nägu teha, pole kunagi elus suitsetanud ega jaganud veeniverd. Ajakirja OLE ROHKEM toimetajate tekste tuli ta korrigeerima, et saaks oma grammarnazi’dust välja elada.

Kristin Hansen

Esimest korda Kristiniga tutvudes võib igaüks täheldada, et neiu naeratab säravamalt kui päike ja on agar kallistuste jagaja. Uue ajakirja küljendajana hakkab ta tegutsema päikselises Porto linnas, kuhu ta on reisimas vahetussemestriks. Lisaks fotograafiks, disaineriks ja küljendajaks olemisele õpetab Kristin muuseas akrojoogat.

Merilin Reede

Merilini igapäevaelu on väga selgelt jaotunud korraga mitme tegevuse vahel. Seda tsüklit kirjeldab ta sõnadega eat, sleep, rave, repeat. Lisaks ajakirjas teist hooaega toimetavana tegeleb ta näiteks ka logopeediaga. Merilinile ei meeldi, kui talle miskit pähe sajab, kuid kahtlemata saab ta meeskonnas kogeda artiklisajuga toimetulekut.

Otto Oliver Olgo

Meie naiselikku toimetust rikastab kunagi Naistevalla külas elanud Otto Oliver, kes liituski meeskonnaga tahtmaks tuua ajakirja sõõmu värskust, maskuliinsust ja teravust. Just nende sõnadega annab ka iseloomustada noormehe teravakeelset kirjutamisstiili. Kodumaise meedia lati kõrgel hoidmise kõrvalt leiab teda näiteks varjupaigas abistamas.

Margit Kattai

Kultuuripisikuga nakatunud Margit unistab uhkelt ja suurelt – ajakirjandustudengina sihib ta suisa Sirbi peatoimetaja positsiooni. Ajakirja tiimiga liitumist põhjendab ta sooviga inspireerida ja motiveerida lugejat ning panustada nii ajakirjatöö kui ka ülikoolielu edendamisse. Margiti matemaatikaõpetaja üllatuseks meeldib neiule ka matemaatika.

Stella Tiit

Ta õpib, töötab, korraldab balli ja toimetab ajakirjas. Tema nimi on Stella ja nagu nimestki võib järeldada, on tegemist tõelise tähega (kui väheke itaalia keelt mõistad, siis saad aru). Vähestele on teada, et riigiteaduse tudeng on kunagi võitnud algkoolis Tartu parima peaosatäitja rolli ja seda härjana.

Kaisa Laur

Milleks katkestada tegevust, mis niigi täitis ühe aasta vabast ajast tekkinud auke? Kaisa igatahes ei katkestanud sulesepa tööd, kuna igatses kirjutamist. Meeletu värviarmastaja on uhke rööprähkleja: õpib geograafiat, mängib käsikellade ansamblis, juhendab Vanemuise teatris noortetööd ja on MTÜ Klubi EGEA-Tartu kommunikatsioonijuht.

Mariann Rei

Õigusteaduskonnas tudeeriva Marianni käsi võib pidada eriliselt kuldseteks. Eri momentidel võivad need haarata mõne pastaka, vaimutoitva raamatu või hoopis karmoška järele. Või siis on need käed hõivatud mesinikutööga. Parempoolne käsi peab tema sõnul aga veel kirjutamist õppima.