OLE ROHKEM.

AUHINNAD

OLE ROHKEM. Auhinnad on terve õppeaasta kestev tudengite ja tudengiorganisatsioonide tunnustamine ühiskonna arendamisel tehtud töö eest, mis kulmineerub kevadel piduliku auhinnatseremooniaga. Lisaks soovime esile tuua isikuid ja organisatsioone, kes on silmapaistvalt toetanud tudengeid, tudengiorganisatsioone ja nende algatusi. OLE ROHKEM. Auhindu antakse seitsmes kategoorias. OLE ROHKEM. Auhindade võitjad valivad OLE ROHKEM. Koostöövõrgustiku liikmesorganisatsioonid koos valimiskomisjoniga.

OLE ROHKEM. Auhinnad on ellukutsutud Tartu Tudengiorganisatsioonide Koostöövõrgustiku poolt, Üliõpilaskonna Sihtasutuse eestvedamisel.

OLE ROHKEM.

AUHINNAD

2021

11. juuni

Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit
EÕÜL-i eesmärk on tuua praktilist õigusteadust juuratudengitele lähemale. Seda eesmärki aitas täita näiteks virtuaalne praktikakonkurss, mille korraldasime koostöös advokaadibürooga LMP. Aasta jooksul toimus ka mitu foorumlauda erinevatel teemadel koostöös mitmete advokaadibüroodega. Aasta edukaimaks ürituseks oli õigusteaduskonna esmakursuslaste pidulik vandeandmisõhtu JuRistimine 2020, kuhu tuli kohale üle 140 registreeritu. Samuti korraldati mitmeid siseüritusi, näiteks liidu suvepäev, tutvumisõhtu, ühine uisutamine ja matkapäev.
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond
Lastefond tegeleb haigete laste abistamisega ning aastas saab fondilt abi ligi 600 erineva abivajadusega last. Suureks abiks on vabatahtlikud, kelle hulgas on tudengeid nii Tartus, Tallinnas kui Pärnus. Kuigi paljud heategevuslikud üritused jäid olukorra tõttu ära, õnnestus Lastefondil läbi kampaania suunata tähelepanu abivajavatele lastele. 2020. aasta põhikampaania oli “Ükski laps ei pea surema põhjusel, et tema ravi on liiga kallis!”, millega suunati tähelepanu haruldaste haigustega lastele ja nende ravile, kelle ravi riik ei rahasta, sest see pole piisavalt kulutõhus.
TÜ Väitlusklubi
Klubitegevus toimus stabiilselt iga nädal kolm korda nädalas, kokku kolmes keeles: eesti, vene ja inglise keeles. Üritustest korraldasime BP algajate turniiri 2020, kus tiimid koosnevad ühest algajast ja ühest kogenud väitlejast, ning kokku osales seal ligikaudu 90 inimest üle Eesti. Tudengipäevade raames korraldasime näidisväitluse teemal "Cancel Culture - muudatuste tooja või ühiskondlik kambakas?". Koostöös Tartu Welcome-Centeriga korraldasime virtuaalse väitlusõhtu välistudengitele. Aitasime DD Akadeemial läbi viia väitlusi, pakkudes neile kohtunikke, kes väitlusi hindasid ja sisukat tagasisidet andsid. Osalesime veel ka ingliskeelsel algajate väitlusturniiril TalTechis, kus kaks tiimi kolmest jõudsid finaalvooru. Lisaks toimusid meil lauamänguõhtu ja neti-jõulupidu.
Korp! Rotalia
Möödunud aastal oli Rotalia tegevused peamiselt konkreetsete väikesete seltskondadega või väliüritused. 2020. aasta kevadel algatati reedeti Zoomis toimuvad koosviibimised, mis võimaldas kaasvendadel üksteisega sidet hoida. Eesti Vabariigi aastapäeva tähistatakse tavapäraselt 23.02 enda majas piduliku söögilauaga, kuid sel aastal tähistasime seda olukorra tõttu matkaga kaunis looduses. Korporatsioonide Rotalia ja Filiae Patriae vahel on traditsiooniline üritus olnud seenelkäik. Populaarsust on kogumas ühine üritus, kus osalejaid õpetatakse lõõtspilli saatel tantsima erinevate rahvaste tantse. Kahe ürituse kombineerimisega loodi Seenesimman, mis toimus 26.09.2020. Rotalia aastapäeva 29.08.2020 tähistasime seekord vabas õhus piduliku söögilauaga. Samuti käidi Rotalia aastapäeva raames lahkunud kaasvendade haudu korrastamas. Juulikuus toimus traditsiooniline Rotalia ja ENÜS-i rattamatk, mille pikkuseks oli ca 150 km. 1. mai aiapidu toimub traditsiooniliselt meie Tartu konvendihoone tagahoovis, kuhu on oodatud kõikide akadeemiliste organisatsioonide liikmed Volbrist kosuma. Üritusel pakutakse süüa, juua ja elava muusika eest vastutab Jaan Sööt. Eelmisel aastal korraldati üritus virtuaalselt.
MTÜ Juvente
Juvente 2020. aasta üks suuremaid üritusi oli juunikuu kampaania Kaine Jaanipäev, mille tunnuslauseks „Rohkem pidu, vähem läbu!“. Juba mõned aastad toimunud kampaania loob võimaluse kõigile huvilistele liituda Juventega, et tähistada tavapäraselt joogist jaanipäeva kainelt ja vastutustundlikult. Ürituse peamine platvorm on Facebook, lisaks leiab infot Juvente Instagrami kontolt. Igal aastal on üritust toetamas toredad sponsorid: eelmisel aastal Öun Drinks, SEMU, Säsi ja EstonicSoda. Sponsorite toodete võitmiseks oli võimalik võtta osa meemikonkursist, kuhu saadeti humoorikaid meeme jaanipäeva kainelt veetmise ja karskluse kohta. Juventekad jagavad alati ka lihtsaid alkoholivabade kokteilide retsepte. Loodame selle üritusega kasvõi natukenegi muuta pühade tähistamisega seotud alkoholikultuuri.
DD Akadeemia
Kohanemine Covid-19 olukorraga on õnnestunud üllatavalt hästi: möödunud kevadel suutsime kiirelt oma tegevu