OLE ROHKEM.

AUHINNAD

OLE ROHKEM. Auhinnad on tunnustamisüritus tudengite ja tudengiorganisatsioonide tänamiseks ühiskonna heaks tehtud töö eest. Soovime ka esile tuua isikuid ja organisatsioone, kes on silmapaistvalt toetanud tudengeid, tudengiorganisatsioone ja nende algatusi. OLE ROHKEM. Auhindu antakse see aasta kuues kategoorias.  OLE ROHKEM. Auhindade võitjad valivad OLE ROHKEM. Koostöövõrgustiku liikmesorganisatsioonid koos valimiskomisjoniga.

OLE ROHKEM. Auhinnad on ellukutsutud Tartu Tudengiorganisatsioonide Koostöövõrgustiku poolt, Üliõpilaskonna Sihtasutuse eestvedamisel.

OLE ROHKEM.

AUHINNAD

2023

25. mai VSpa konverentsikeskuses

Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit
EÕÜL-i eesmärk on tuua praktilist õigusteadust juuratudengitele lähemale. Seda eesmärki aitas täita näiteks virtuaalne praktikakonkurss, mille korraldasime koostöös advokaadibürooga LMP. Aasta jooksul toimus ka mitu foorumlauda erinevatel teemadel koostöös mitmete advokaadibüroodega. Aasta edukaimaks ürituseks oli õigusteaduskonna esmakursuslaste pidulik vandeandmisõhtu JuRistimine 2020, kuhu tuli kohale üle 140 registreeritu. Samuti korraldati mitmeid siseüritusi, näiteks liidu suvepäev, tutvumisõhtu, ühine uisutamine ja matkapäev.
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond
Lastefond tegeleb haigete laste abistamisega ning aastas saab fondilt abi ligi 600 erineva abivajadusega last. Suureks abiks on vabatahtlikud, kelle hulgas on tudengeid nii Tartus, Tallinnas kui Pärnus. Kuigi paljud heategevuslikud üritused jäid olukorra tõttu ära, õnnestus Lastefondil läbi kampaania suunata tähelepanu abivajavatele lastele. 2020. aasta põhikampaania oli “Ükski laps ei pea surema põhjusel, et tema ravi on liiga kallis!”, millega suunati tähelepanu haruldaste haigustega lastele ja nende ravile, kelle ravi riik ei rahasta, sest see pole piisavalt kulutõhus.
TÜ Väitlusklubi
Klubitegevus toimus stabiilselt iga nädal kolm korda nädalas, kokku kolmes keeles: eesti, vene ja inglise keeles. Üritustest korraldasime BP algajate turniiri 2020, kus tiimid koosnevad ühest algajast ja ühest kogenud väitlejast, ning kokku osales seal ligikaudu 90 inimest üle Eesti. Tudengipäevade raames korraldasime näidisväitluse teemal "Cancel Culture - muudatuste tooja või ühiskondlik kambakas?". Koostöös Tartu Welcome-Centeriga korraldasime virtuaalse väitlusõhtu välistudengitele. Aitasime DD Akadeemial läbi viia väitlusi, pakkudes neile kohtunikke, kes väitlusi hindasid ja sisukat tagasisidet andsid. Osalesime veel ka ingliskeelsel algajate väitlusturniiril TalTechis, kus kaks tiimi kolmest jõudsid finaalvooru. Lisaks toimusid meil lauamänguõhtu ja neti-jõulupidu.
Korp! Rotalia
Möödunud aastal oli Rotalia tegevused peamiselt konkreetsete väikesete seltskondadega või väliüritused. 2020. aasta kevadel algatati reedeti Zoomis toimuvad koosviibimised, mis võimaldas kaasvendadel üksteisega sidet hoida. Eesti Vabariigi aastapäeva tähistatakse tavapäraselt 23.02 enda majas piduliku söögilauaga, kuid sel aastal tähistasime seda olukorra tõttu matkaga kaunis looduses. Korporatsioonide Rotalia ja Filiae Patriae vahel on traditsiooniline üritus olnud seenelkäik. Populaarsust on kogumas ühine üritus, kus osalejaid õpetatakse lõõtspilli saatel tantsima erinevate rahvaste tantse. Kahe ürituse kombineerimisega loodi Seenesimman, mis toimus 26.09.2020. Rotalia aastapäeva 29.08.2020 tähistasime seekord vabas õhus piduliku söögilauaga. Samuti käidi Rotalia aastapäeva raames lahkunud kaasvendade haudu korrastamas. Juulikuus toimus traditsiooniline Rotalia ja ENÜS-i rattamatk, mille pikkuseks oli ca 150 km. 1. mai aiapidu toimub traditsiooniliselt meie Tartu konvendihoone tagahoovis, kuhu on oodatud kõikide akadeemiliste organisatsioonide liikmed Volbrist kosuma. Üritusel pakutakse süüa, juua ja elava muusika eest vastutab Jaan Sööt. Eelmisel aastal korraldati üritus virtuaalselt.
MTÜ Juvente
Juvente 2020. aasta üks suuremaid üritusi oli juunikuu kampaania Kaine Jaanipäev, mille tunnuslauseks „Rohkem pidu, vähem läbu!“. Juba mõned aastad toimunud kampaania loob võimaluse kõigile huvilistele liituda Juventega, et tähistada tavapäraselt joogist jaanipäeva kainelt ja vastutustundlikult. Ürituse peamine platvorm on Facebook, lisaks leiab infot Juvente Instagrami kontolt. Igal aastal on üritust toetamas toredad sponsorid: eelmisel aastal Öun Drinks, SEMU, Säsi ja EstonicSoda. Sponsorite toodete võitmiseks oli võimalik võtta osa meemikonkursist, kuhu saadeti humoorikaid meeme jaanipäeva kainelt veetmise ja karskluse kohta. Juventekad jagavad alati ka lihtsaid alkoholivabade kokteilide retsepte. Loodame selle üritusega kasvõi natukenegi muuta pühade tähistamisega seotud alkoholikultuuri.
DD Akadeemia
Kohanemine Covid-19 olukorraga on õnnestunud üllatavalt hästi: möödunud kevadel suutsime kiirelt oma tegevuse digitaalseks viia ja lennu lõpetas järjekordne punt vingeid maailmamuutjaid nii Tartus kui ka Riias. Sügisel avasime uue lennu Tartus, aga Riias jäi see aasta vahele, kuna neid tabas teine laine varem kui Eestit. Seevastu Tartus oleme suutnud väikeseid füüsilisi ja digitaalseid kohtumisi ühendades lõpusirgele viia DD Akadeemia kuuenda lennu. Meie tiimides käib töö peamiselt tulevikku vaadates: kuidas olla valmis kõigeks veidraks, mis maailma saabuvatel aastatel ees ootab?
AEGEE
Aasta jooksul toimus liikmetega erinevaid üritusi, nt vaimse tervise ja sotsiaalse võrdsuse aruteluõhtud, minimalismi töötuba, lauamängu- ja filmiõhtud. Veebis toimusid ka mitmed kultuuriõhtud, nt Londonis, Pariisis, Peterburis ja Dresdenis asuvate AEGEE organisatsioonidega. Osa AEGEE-Tartu liikmeid on viimasel aastal tegelenud aeglase elustiili teemalise projektiga, mille käigus toimus nädalane suvelaager ning temaatiline aruteluõhtu “Aega on?”. Projekti ametlik nimi on "Noorte heaolu ja edukuse edendamine tänu aeglasele elustiilile". 2020. aasta sügise jooksul tuli välja taskuhäälingute seeria ning 2021. aasta märtsi alguses ilmus ajakiri, mis on kättesaadav nii veebis kui paberil.
TÜ Turundusklubi
2020. aasta kevadel korraldati "Digiturunduse ABC" koolitus, kus osales 50 ülikooliga seotud inimest. Kui mõnigi projekt sõudis pandeemiast tulenevalt kevadel karile, siis sügisel oli valmidus kaugtööna toimetada 10 projekti raames 38 tudengil ning projektide edukus oli märgatavalt suurem. Sügisel loodi uus koolitussari, mis koosnes 5 osast: "Enesebränding Evelin Orgiga!", "PR kui oluline osa turunduses", "Brändi disaini ABC", "Kuidas turundatakse riiki?", "Kõik, mida pead Facebookist teadma". 2021. kevadel viidi läbi koolitus “Suunamudijad turundusmaailmas”, kus live’is osales 50 inimest, kuid järele on vaadatud juba 400 korda. Sel kevadel keskendutakse kvaliteedile, mitte kvantiteedile, ning valiti välja just need ettevõtjad, kes paistsid kaugtööna tudengitele kõige ägedamat kogemust andvat. Märtsis 2021 alustas tööd 3 projektis 10 tudengit.
TÜ Investeerimisklubi
Tartu Ülikooli Investeerimisklubi asutasid majandusüliõpilased 2020. aasta sügisel. Eesmärk on harida noori rahatarkuse ja investeerimise teemadel ning inspireerida neid säästma ja investeerima. Huvi on olnud suur ning praegu on klubiga liitunud ligi 290 noort. Klubi juhtkond on igakuiselt korraldanud investeerimisteemalisi loenguid ja seminare, ühisüritusi ning praegu on üliõpilastel võimalus teadmisi praktikas rakendada, näiteks ennustada erinevate aktsiate hindasid.
Kultuuriklubi
Kultuuriklubi korraldab traditsiooniliselt kaks korda aastas Tartu Tudengipäevi. Kuigi 2020. aasta kevadel jäid Tudengipäevad olukorra tõttu ära, siis sügisel need toimusid ning Kultuuriklubi korraldas nende raames 14 üritust. Üks üritus toimus siiski ka kevadel: Lauluga Kodudesse, mille käigus said tudengid uusi tutvusi luua ning koos laule kirjutada. Sügisel toimusid kõik traditsioonilised üritused, näiteks Pubiralli, Mälukas, Pannkoogihommik, Sahtlist Välja ja Rebasteerimine. Samuti toimus ka mitmeid uuemaid üritusi: Kondiküte, Käruralli, Tudengikokk, Näljamängud, Live Tinder ja palju teisi. Oleme suutnud alati ka meeskonnasiseselt uusi ja huvitavaid üritusi korraldada. Olgu nendeks siis hommikune rabamatk, üks korralik pulmapidu või lippude varastamine keset südatalve.
Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts
2020. aasta aprillis oli maastikuarhitektuurikuu, mille raames korraldasime fotokonkursi "Tühjus" ja veebiseminari teemal "Tehnogeensed maastikud", millega juhtisime tähelepanu aladele, mis esialgu paistavad tühja ja vähe tähtsana, kuid peidavad endas erinevaid looduslikke ja sotsiaalseid protsesse. Mais toimus veebiseminar "Urban and community gardens". Uue õppeaasta algul korraldasime tutvumis- ja infoõhtu, mis andis võimaluse rebastel tundma õppida oma eriala teisi tudengeid ning saada infot meie seltsi kohta. Sügisel toimus Jutu- ja Filmiõhtu EMÜSiga, kus käis rääkimas elektriinsener, ning teinegi Jutuõhtu maastikuarhitektiga. Selle aasta alguses oleme korraldanud EMÜSi meenete uue disaini konkursi ja aprilli ürituse fotonäituse Kremplis.
Efektiivne Altruism
Jõulude paiku korraldasime Facebookis annetuskampaania, mille käigus kogusime 4339€ tõhusale heategevusühingule GiveDirectly, mis saadab raha otse maailmas kõige vaesematele inimestele. 7 liiget otsustasid teha püsiannetuse loomade heaolu, globaalse tervishoiu või kaugtuleviku heaolu jaoks. Töötasime välja ka 9-nädalase kursuse, mille eesmärgiks on suurendada noorte seas selgust selles, kuidas oma karjääriga võimalikult palju head teha. Seni on meil kokku olnud juba 48 osalejat. Korraldame regulaarseid aruteluüritusi globaalselt prioriteetsetest probleemidest ja tõhusatest lahendustest. Me korraldame iga kahe nädala tagant kiirkõnede õhtut, mil saab arutleda erinevate oluliste teemade üle, mitmel korral oleme teinud neid ka avalikult. Meil on käimas ka mitmeid lugemisrühmi ja arutelurühmi.
Riigiteaduste Selts
Riigiteaduste Selts on Tartu Ülikooli riigiteaduste erialaselts, mille eesmärgiks on kokku tuua TÜ riigiteaduste tudengid, luua tingimused heaks õpikeskkonnaks ning edendada eriala kuvandit. Viimase aasta jooksul kogus ja toimetas meie häälekandja Poliitikalabor aktiivselt riigiteadlaste kirjutisi. Lisaks lõime ka täiesti uue rändirubriigi, kus riigiteadlased saavad südamelt ära rääkida kõik selle, mis neid tänases ühiskonnas häirib. Juhatuse ja toimkondade juhtide ühised koolitused tehti seltsilistele avalikuks ehk liikmetel on võimalik eelnevalt teada andes osa võtta. Ürituste toimkond viis aasta jooksul läbi mitmeid kogukonnatunnet suurendavaid üritusi, kuigi kokkusaamine oli keeruline, nt Zoomis mängude õhtu, suvepäevad, Kuldvillaku ja seltsi tutvumisõhtu, vaatasime koos USA presidendivalimisi, käisime uisutamas.
AIESEC
2020. aasta kevadkonverents toimus veebis, kus viidi läbi koolitusi muuhulgas aja planeerimisest ja juhtimisest. Kevadel toimusid ka meeskondade koolitused, kus anti edasi funktsioonipõhiseid teadmisi müügitööst ja turundamisest. Toimusid kaks webinari noortele väljaspool organisatsiooni. Ühes keskenduti aja planeerimisele ja teises kutsuti külla AHHAA tegevjuht Andres Juur ja La Muu tegevjuht Rasmus Rask, kes rääkisid oma kogemustest juhi positsioonidel. Tartu Tudengipäevade raames korraldasime "Pelmeeniolümpia", kus osales kaheksa 4-liikmelist võistkonda. Sügisel leidis aset STARTER 2020, mis on AIESEC in ESTONIA sügiskonverents uute liikmete väljakoolitamiseks. Oktoobrikuise vabatahtliku praktikavahetusprogrammi värbamiskampaania eesmärgiks oli julgustada noori vanuses 18.-30. aastat järgmisel või ülejärgmisel suvel praktikale või vabatahtlikuks minema. Ürituskorraldusmeeskond organiseeris liikmetele erinevaid üritusi , nt suvepäevad, Halloweeni pidu, traditsiooniline pannkoogipidu “Panka”, jõulupidu.
MITS
MITS-i hoogu ei ole koroonapandeemia vähendanud, pigem vastupidi: oleme viimasel aastal leidnud võimalusi, et korraldada mitukümmend erinäolist üritust, luua veelgi motiveerivam sisekliima ning töötada välja seltsi jätkusuutlik rahastusmudel. Sügisel startis taas mitsikate mentorprogramm esmakursuslastele, kus osales ainuüksi sel aastal 180+ tudengi ning millele on toeks mitsikate veetav valikaine. Oleme laiendanud oma sidemeid IT-ettevõtete ning instituutidega, kelle mitmekülgse toetuse läbi saame jätkuvalt luua põnevaid üritusi. Üks eredamatest sündmustest on hiljuti toimunud DeltaSprint loogikavõistlus, mille jaoks ehitas meie liige mõne kuuga täiesti uue võistlusplatvormi. MITS-i tegevuse edukusest annab märku see, et sel aastal ei olnud kevadsemestril esmakordselt tarvis korraldada värbamiskampaaniat, kuna kõik liikmed soovisid seltsis jätkata. Pöörame palju tähelepanu mitsikate tunnustamisele ja tänamisele, sest vaid üheskoos oleme suutnud keerulised ajad nii edukalt üle elada. MITS pakub liikmetele tegevusi iga nädal, näiteks kuu väljakutses osalemine, nädalaküsimuse üle arutlemine, veebimängude õhtu jpm. Aasta alguses üleminek MTÜ-le annab meile hea aluse vilistlasvõrgustiku tugevdamiseks ning on taganud seltsi kestlikkuse.
Previous
Next

Aasta tudengiorganisatsioon:

Tudengiorganisatsioon, mis pakub liikmetele kõige mitmekülgsemaid arenguvõimalusi oma tegevusvaldkonnas.

2021. AASTA NOMINENDID: 

TÜ Investeerimisklubi
Ülikooli Kultuuriklubi
Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit
Matemaatika-Informaatika Tudengiselts
AEGEE-Tartu

2021. AASTA LAUREAAT: 

AEGEE-TARTU