Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

 

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) on arstitudengeid ühendav organisatsioon. Meie missiooniks on tõsta Eesti rahva vaimset, füüsilist ja sotsiaalset heaolu läbi arstitudengite arendamise, tervist toetavate hoiakute juurutamise ja tervisesõbraliku poliitika loomise. EAÜSi tegevused on suunatud nii liikmete igakülgsele arendamisele, kui rahvatervise edendamisele. Võtame aktiivselt sõna tervishoiupoliitikas. EAÜSi tegevus on jaotatud üheksasse töögruppi, mille hulgast leiab igaüks endale meelepärase. Võimalik on tegeleda spordigrupis, kirjutamisega meie ajakirjas Curare, erinevate huvigruppide harimisega vaktsineerimisgrupis, seksuaaltervise töögrupis või rahvatervise töögrupis, välisvahetuste korraldamise ja nendes osalemisega ning tervishoiupoliitika kujundamisega. Panustada on võimalik täpselt nii paljudes tegevustes, kui endal energiat jagub. Kuigi EAÜSi liikmed on arstitudengid, ootame väga oma ridadesse ka toetajaliikmeid, kes usuvad meie missiooni ning soovivad ise Eesti ühisonna terviseks midagi ära teha.

ALEXI KOGEMUSLUGU

Minu teekond EAÜS-is algas kirjast, nagu J. K. Rowlingu romaanides. Kiri kutsus osa võtma „seksigrupi sisekoolitusest“, mille läbimine andis võimaluse käia Tartu koolides seksuaaltervise loenguid andmas, teenides selle eest ühtlasi veidi taskuraha. Idee tundus äärmiselt julge ja laheda väljakutsena. Kui saad rääkida masturbeerimisest kahekümne teismelise poisi ees ja säilitada nende tähelepanu, ei tundu ilmselt üksi muu avalik enam raske!
Läksin koolitusele enda mugavustsooni piiride laiendamiseks, soovi liituda tudengiorganisatsiooniga otseselt polnud. Lugu lõppes risti vastupidi – koolitus inspireeris mind, hambaarstiteaduse esmakursuslast, liituma EAÜS-iga ja juba nelja akadeemilise aasta jooksul tegelen hammaste ravimise kõrvalt seksuaaltervise edendamisega. Algselt olin Seltsis toetajaliige, kuni Selts andis aktiivsematele toetajaliikmetele võimaluse taotleda täisliikme staatust. Hetkel olen esimene EAÜSi juhtkonna liige, kes ei õpi arstiteaduse erialal, kuid sama siiralt jagan Seltsi väärtusi ja strateegiaeesmärke.
Ilmselgelt peab põhiõpe jääma tudengi prioriteediks. Minult küsitakse sageli, mida head kõik need tudengiorganisatsioonid ikkagi annavad. Äkki pole vaja kulutada aega kõrvalise tegevusega? Mulle meeldib vastata, et vabatahtlik töö on õppestressi leevendamise meetod, mis on kasulik topelt – aitab nii enda läbipõlemise vastu kui ka ümbritseva maailma parandamisel. Tudengiorganisatsioonid mitte ei röövi, vaid rikastavad märkimisväärselt ülikooliaegseid mälestusi! Kui mõtlen tagasi esimesele kursusele, siis paljude magamata ööde ja raskete kontrolltööde kõrval tuleb pähe just „seksigrupi sisekoolitus“, vabameelne jõulupidu, esinemine muusikaõhtul, rahvusvaheline konverents ning ülitoredad ja alati toetavad töögrupi liikmed.

SIRLI KOGEMUSLUGU

Tänaseks päevaks töötan Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnas ja Tallinna Kiirabis, olles oma valikutega ülimalt rahul. Erakorraline meditsiin tõesti on see miski, mis mul silma särama paneb ja ma soovin end antud valdkonnale täiel rinnal pühendada. Tegu on ametikohtadega, mis nõuavad palju suhtlemist väga erinevate inimestega, kõrget pingetaluvust ja meeletut sihikindlust. Kooli kõrvalt tööl käia, uurimustööd teha ja eriala arendamisega tegeleda nõuab efektiivset ajakasutust ja parajat kogust ambitsioonikust. Eelnimetatud isikuomaduste arendamisele aitas EAÜS olulisel määral kaasa. Suurim väärtus peitub aga inimestes, kellega mu tee ristus läbi EAÜSi. Nimelt, minu erakorralise meditsiini karjäär algas päevast, mil ühe toreda arst-õppejõuga erakorralise meditsiini osakonnas valves kaasas käisin. Tutvusin temaga koolitusel, mida poleks üldse toimunudki, kui ei oleks EAÜSi. Olin kõnealuse ettevõtmise EAÜSi poolne eestvedaja, selleks hetkeks juhatuse liige ja organisatsioonis kolmandat aastat. Olulisimaks sotsiaalsest võrgustikust, hindamatutest kogemustest ja õpitud oskustest, mida EAÜSis aktiivselt tegutsemine mulle 3 aastaga andis, peangi neid n-ö väikseid asju, mis mu elu märkimisväärselt mõjutanud on. Mõlemad töökohad ja edasised karjäärieesmärgid; kodu, kus elan; lähimad sõbrad ja rohkemgi veel – kõik omavad seost EAÜSis veedetud ajaga ning siit alguse saanud tutvustega.

UURI LIITUMISE KOHTA

INFOÕHTUD:

10.09.2018 kell 18:15, Biomeedikum (Ravila 19), ruum 1006