Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus

Tartu Ülikooli üliõpilasesindus

ORGANISATSIOONIST

Tartu Ülikool on Eesti suurim ülikool ning selle üliõpilasesindus (TÜÜE) suunab jõuliselt hariduspoliitikat Eestis. TÜÜE seisab üliõpilaste õiguste eest, kuid ka igapäevane heaolu ja õppetöö sujuvus on eesmärk, mida esinduse tegevus endas kannab.

Üliõpilasesinduse juhatusse kuulub kuni kolm liiget, kelle tööd toetavad bürootöötajad. Kokku ligi 150 üliõpilasesinduse liiget kuuluvad oma instituudi või valdkonna üliõpilaskogusse, moodustavad volikogu või kuuluvad järelevalvekomisjoni, senati või Eesti Üliõpilaskondade Liidu üldkoosoleku koosseisu.

Üliõpilasesindajaks olemine annab võimaluse rääkida kaasa tudengeid puudutavatel põletavatel teemadel ning anda hoog sisse nii mõnelegi suurele protsessile, mille lõpptulemusest võidavad just üliõpilased. Isiklikus võtmes annab esindajaks olemine laia silmaringi ja meeskonnatöö kogemuse. Rääkimata tohutult suurest sõpruskonnast ja kasulikest tutvustest kogu eluks.

Tartu Ülikooli üliõpilasesindusel on hubased ruumid Tõllakuuris kohe ülikooli peahoone kõrval (Ülikooli 18b). Uksed on avatud nii esindajatele kui tudengitele, et vestelda päevakajalistel teemadel ning aeg-ajalt ka vabas vormis sotsialiseeruda. Ka ei puudu TÜÜE tegevuste hulgast arendavad vestlusõhtud, koolitused, konstruktiivsed, ent lõbusad väljasõidud ja tunnustussüsteem tänamaks oma liikmeid nende panuse eest.

Esindajaks kandideerimine toimub kord aastas läbi õppeinfosüsteemi ning esindajate mandaat kestab 1. juulist 30. juunini. Kandideerida ja hääletada saavad kõik Tartu Ülikooli üliõpilased. Täpne ajakava avaldatakse TÜÜE infokanalites.

INFOÕHTUD:

24.09.2020, 8.00-14.00, Ülikooli 18b

ILMAR UDUSTE KOGEMUSLUGU

Valdkonna üliõpilasesindajaks olemine on andnud mulle väärtusliku kogemuse bürokraatias orienteeriumises ning erinevate taustadega inimestega suhtlemises. Oma pooleteise aastaga olen omandanud erilise vaatenurga ülikoolile ning tema toimimisele ja leidnud ka sõpru erinevatelt elualadelt. Pean TÜÜEs veedetud aega väga väärtuslikuks ning oluliseks minu karjääri ning eraelu kujunemisel. Sellepärast soovitan TÜÜEsse kandideerida tudengitel, kes julgevad näha ülikooli väljaspool oma eriala ning tahavad ennast ümbritsevate üliõpilaste jaoks õpikeskkonda ja -kultuuri parandada.