Tee asju, mis sind tegelikult ei huvita. Loengud on igavad ja eriala ei meeldi, kuid sellest hoolimata ära tee midagi, et leida oma õige ala ja kutsumus. Erialavalik, mis tegelikult ei huvita ega ole kunagi huvitanud – sai valitud, sest keegi ütles, et see võiks tulevikus prestiižne olla –, on suurepärane otsus, mis laostab sind koos su loovate ideedega.
Anna alla. Eksimine on inimlik, kõigil juhtub. Vigadest õppimine ja nende nägemine väärtuslike õppetundidena leidmaks uusi viise ning lahendusi on võti edu ja meelerahuni. Sina aga sõua vastuvoolus (kui juba, siis juba) ja lase end oma eksimustel defineerida. Kui midagi muud sellest välja ei tule, saad vähemalt hea trenni.
Planeerimine eeldab ülesannete ja kohustuste teadvustamist ja prioriteetide paikapanemist. See aga kõlab juba kahtlaselt mõtestatud tegevuse moodi.
Tööta endale vastu. Jättes unistused sahtlisse maailma eest peitu ning tehes just nii palju, kui kursusel vaevu läbisaamiseks vaja, oledki oma potentsiaali raiskamises A-vääriline. Rohkem olemine ei ole tuumateadus, vaid tähendab soovide ja unistuste nimel töötamist ning enda potentsiaali realiseerimist, et täna oleks hea ja homme veel parem. Nüüd, kui see defineeritud sai, on endale vastutöötamine loodetavasti veelgi kergem.
Ära planeeri. Planeerimine eeldab ülesannete ja kohustuste teadvustamist ja prioriteetide paikapanemist. See aga kõlab juba kahtlaselt mõtestatud tegevuse moodi, mis võib omakorda viia aja ja energia optimaalse kasutuse ja eesmärgistatud tegevusteni. Prioriteetide paikapanek võib teha imet nii koolis kui eraelus. Eriti siis, kui on selge, mis teatud perioodil oluline ning sellest lähtuvalt koostada ja järgida oma tegevuskava. Aga maailmas juba seitse imet on, aitab küll.
Jäta kasutamata võimalused, mida tudengielu pakub. Tudengi-organisatsioonid, lai sõprussidemete võrgustik ja põnevad väljakutsed jäägu teistele. Võimalus kursusetööde raames leida vastuseid põletavatele küsimustele ja avastustöö käigus muuta maailma? Kui ainult viitsiks…
Riku oma tervist. Võimalusi on lõpmatult palju: suitsetamine, ebatervislik toit, alkohol, sassis unetsükkel ja stress. Taolised kvaliteetelu juurde kuuluvad aspektid viivad kiiresti tulemuseni, mil on tunne nagu tühjaks pigistatud sidrunil. Tuleb tuttav ette?
Autor: Kristel-Maria Kadajane.