Ajamasinat ei olegi vaja ehk ajaplaneerimisnipid

Kas kellelegi tundub veel, et semester alles algas, aga märkamatult on november käes? Kuhu kõik see aeg kadus? Ajal on üldse ‘’hea’’ omadus mööduda kiiresti, eriti siis, kui palju teha on. Aga on ka head uudised, tudengirahvas! Aega on võimalik panna enda kasuks töötama ka ilma ajamasinata, leiab OLE ROHKEM toimetus.

Prioriteedid paika
Kindlasti teavad kõik seda lugu professorist, kes pani kõigepealt purki suuri kive, siis väiksemaid kive ja seejärel liiva, et näidata prioriteetide paikapanemise tähtsust oma elus. Umbes sama lugu kehtib ka ajaplaneerimise puhul: kõigepealt tuleks varuda aega suurte ja tähtsate ülesannete jaoks, väiksemaid ja vähemtähtsaid kohustusi on nende vahele kergem mahutada kui vastupidi.

Vaata suurt pilti
Ei tasu keskenduda vaid ühele päevale, oluline on ka nädala- või kuuplaan. Nii saab vältida mitme suure ülesande ühte väiksesse ajaaknasse planeerimisega kaasnevat stressi ja peavalu.

Kaks kärbest ühe hoobiga
Oma tegevustest ja kohustustest tasub omada head ülevaadet, et vältida kilplaslikku edasi-tagasi sebimist. Kui on tarvis käia hambaarsti juures ja dekanaadis ning need asuvad lähestikku, võiks käiguks varuda nii palju aega, et jõuaks mõlemad ära teha.

Tehes päeva-, nädala- või kuuplaani, ei tohiks unustada ka puhkehetki.

Puhata ja mängida?
Tehes päeva-, nädala- või kuuplaani, ei tohiks unustada ka puhkehetki. Fakt on see, et me vajame puhkust ja siinkohal ei peeta silmas vaid und. Sageli eeldab ajaplaneerimine ka oma energiaressursside optimaalset planeerimist, et vältida läbipõlemist. Produktiivsus on hea, aga liigne agarus on hoopis ogarus.

Isiklik sekretär
Sekretär ei pea olema lihast ja luust – see võib olla paberist või hoopis elektrooniline. Parasjagu on kauplustes lai valik kalendreid ja märkmikke, nii et igaüks peaks endale meeldiva leidma. Kui aga nutitelefon niikuinii taskus, võib abi leida näiteks rakendustest Toggl, Google Calendar, Evernote või Wunderlist (ja paljud muud). Parim nende juures on see, et nad on kättesaadavad nii äppide kui ka veebi ja desktop-rakendustena, mis tähendab, et hoolega koostatud päevaplaanile on võimalik igalt poolt ligi pääseda.

Autor: Maili Tirel .