Alguspunkt teel tippu

Minu veel ülikooli alguspäevade naiivne unistus ideaalsest elust: ilus lapsepõlv, keskkooli lõpp ja lõpuks ometi täiskasvanuks saamine, tudengipõlv ülikoolis ning seejärel kohe hea töökoht ning edutamine näiteks firmajuhiks või ühiskonna arvamusliidriks, ilus pere ning kodu ja lõpuks pensionipõlv, mil saab nautida reisimist ja kõike, mida elul pakkuda on. Kõik tundub muidu väga ilus ja loogiline, välja arvatud see, kuidas tudengist saab äkitselt tööturul edukalt hakkama saav noor täiskasvanu.  

Ma usun, et me kõik oleme unistanud kasvõi korra sellest, et võiks elutee jooksul ära teha midagi suurt ja meeldejäävat. Kes on fantaseerinud tulevikus miljoneid sissetoova idufirma loomisest, kes Nobeli preemia väärilisest teadusavastusest, kes lauljakarjäärist või  Marsi koloniseerimisest. Kui uurida lähemalt maailmale tuntuid edulugusid, siis ma usun, et leidub väheseid, kellele kukkus edu ühel heal päeval lihtsalt sülle. Kõik on näinud suurt vaeva selleks, alustanud kuskil väiksemast ning pidanud teel tippu läbi elama väga suuri ebaõnnestumusi.

Üliõpilaskonna Sihtasutuse ehk OLE ROHKEM kogukonna eestvedajetena usume, et just tudengipõlv on see aeg, mil hakata igapäevaselt tegutsema selle nimel, et meist kõigist saaks ükskord maailma suurtegijad. See on aeg, mil astuda välja oma mugavustsoonist, hakata kompama oma piire ning avastada enda supervõimed. Ideaalne koht, kus seda kõike teha, on tudengiorganisatsioonid.

Miks just tudengiorganisatsioonid?

Põhjuseid on äärmiselt palju, lausa nii palju, et kardan, et jätan mõned väga olulised punktid siinkohal välja toomata. Esiteks pakuvad tudengiorganisatsioonid meeskonnas töötamise kogemust. Kogemus, mis arvatavasti kõigile osutub tulevikus vajalikuks. Ilma koostööoskuseta tehakse siin maailmas ära väga vähe. Samuti on võimalik tudengiorganisatsioonides astuda juhirolli, eestvedades mingit projekti või meeskonda. Saab teha esimesi enda algatusi, nendega läbi kukkuda ja õnnestuda.

Tudengiorganisatsioonides on olemas keskkond, kus üles leida enda sees peidus olev talent. See ei tähenda, et kõik peaksid alustama lauljakarjääriga, vaid sinu talent võib seisneda hoopis selles, et sa oskad ülikiirelt ja täpselt eelarveid kokku panna, kirjutada kaasahaaravaid Facebooki postitusi või väga hästi motiveerida teisi inimesi neid asju tegema. Kui ükskord hakata mõtlema sellele, et kuidas sina saaksid kõige paremini mingisse meeskonda või ühiskonda panustada, siis on äärmiselt kasulik lähtuda oma tugevustest.

Ma usun, et meist paljudel esineb kartus avaliku esinemise või näiteks tähtaegade ees. Tudengiorganisatsioonid on ideaalne keskkond, kus alustada võitlust oma hirmudega. Saab alustada väiksematest asjadest, näiteks rääkimisest oma meeskonnakaaslaste ees, kuni lõpuks pead kõnet TÜ meditsiini valdkonna lõpuaktusel.

Kui sind juba eelnev ei kutsunud kohe tudengiorganisatsioonidega liituma, siis tooksin siinkohal välja ka selle, et tudengiorganisatsioonidest on sul võimalik leida kaasvisionäärid ning sõbrad kogu eluks, sest erinevatesse tudengiorganisatsioonidesse koonduvad sarnase mõttelaadiga inimesed. Kui sa eelnevalt ei leidnud piisavalt inimesi, kellega koos filmiõhtut, muusikafestivali või mingit uut algatust koos korraldada, siis tudengiorganisatsioonid on täis teotahtelisi noori inimesi, kes kõik võtavad võimalusest midagi ära teha automaatselt kinni.  

Üliõpilaskonna Sihtasutusega töötame iga päev selle nimel, et Tartus tegutsevad tudengeid koondavad organisatsioonid saaksid teile kõigile kõike seda ka pakkuda. Ühest küljest me toetame neid organisatsioone, et nad võimaldaksid  teil saada aina paremaid kogemusi. Teisest küljest üritame leida erinevaid meetodeid, kuidas neid samu organisatsioone tudengitele lähemale tuua, et kõigil oleks võimalik nendega tutvuda, mõista, millega nad tegelevad ja et teil oleks võimalik leida endale koht, kus tegeleda endale kõige südamelähedastemate teemadega.

Tartu linna toetusel korraldasime koos Kultuuriklubiga sel aastal esmakordselt OLE ROHKEM tudengimessi, kus oli kohal üle 20 erineva organisatsiooni rääkimas oma suurtest visioonidest ja eesmärkidest. Kes sel aastal sellele ei jõudnud, siis ärge muretsege, korraldame ka järgmisel aastal. Samuti oleme kokku pannud organisatsioonide andmebaasi, milles on oma tegevuste kohta teinud ülevaate üle 50 tudengiorganisatsiooni, kes ootavad teid kõiki oma meeskondadesse. Andmebaasiga on võimalik tutvuda meie kodulehel olerohkem.ee/tudengile.

Suurtest saavutustest unistamine on vajalik, kuid veelgi olulisem on nende suunas tegutsemine. Alusta sellega täna!

Elinor Õunap