OLE ROHKEM auhinnad

Tunnustamine on edasiviiv jõud. Üks siiani korralikult tunnustamata sihtgrupp on aga tudengiorganisatsioonides tööd tegevad tudengid ja organisatsioone toetavad parnterid.

Iga päev teevad erinevate tudengiorganisatsioonide liikmed tööd selle nimel, et muuta ümbritsev keskkond arendavaimaks stardiplatvormiks tänastele ja homsetele tudengitele. Nad pühendavad oma aega, tahet ja ka veidike närve selleks, et kuuldavaks teha oma ideid, ellu viia püstitatud eesmärke ja muuta koos kaasmõtlejatega ühiskonda paremaks. Nad ei oota oma töö eest tasu, vaid teevad seda vabatahtlikult. Ühiskonna arendamisse panustamine on küll igaühe isiklik valik, kuid on tõestatud, et tunnustamine on väga tugev motivaator edasi tegutsemisel ja uute kõrgemate sihtide seadmisel. Aeg-ajalt on mõningaid tudengiorganisatsioonides tegutsevaid tudengeid ka tunnustatud. Näiteks ülikoolid tunnustavad tublisid üliõpilasesindajaid ja Tartu linn on mõnele privilegeeritule kiidusõnu öelnud, kuid tegemist on vaid väga üksikute väljavalitutega.

Just selleks, et sära aktiivsete tudengite silmis ei tuhmuks, on ellu kutsutud OLE ROHKEM auhinnad. Auhindadega soovime tänada kõiki neid, kes on näinud vaeva ja panustanud muutuste loomisesse. Oluline on märgata ka kõiki toetajaid, sest suuri asju üksi teha on pea võimatu, need sünnivad ikka erinevate osapoolte koostöös. Jaanuari- ja veebruarikuu vältel said kõik soovijad seitsmesse erinevasse kategooriasse esitada just neid organisatsioone, tudengeid ja koostööpartnereid, kelle nad leidsid olevat tunnustust väärt. Kokku esitati kõikidesse kategooriatesse 63 kandidaati, kellest Tartu Tudengiorganisatsioonide Koostöövõrgustiku liikmesorganisatsioonid valisid iga kategooria 5 parimat. Nende kohta saab lähemalt lugeda käesolevast ajakirjast. Mõnes kategoorias, näiteks aasta tudeng ja aasta organisatsioon, oli häälte seis nii võrdne, et edasi sai tervelt 6 nominenti.

Tegelikult vääriksid võitu loomulikult kõik tudengiorganisatsioonid, nendes tegutsejad ja nende toetajad. Kahjuks saab igas kategoorias võita ainult üks.  Võitjad valib välja sõltumatu komisjon, kes koosneb nii organisatsioonide, Tartu linna, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli kui ka ettevõtjate esindajatest. Unikaalsed käsitsi valmistatud auhinnad antakse üle auhinnagalal 28. aprillil Eesti Rahva Muuseumis. Kuid gala pole pelgalt ainult esitatud nominentidele, vaid see on mõeldud kõikidele Koostöövõrgustiku tudengiorganisatsioonidele, kes näevad vaeva ja panustavad suurema eesmärgi nimel. See on pidu, kus saab lõõgastuda, nautida head toitu, muusikat, lahedat meelelahutusprogrammi ja suurepärast seltskonda. See on hetk, kus öeldakse teile kõigile aitäh selle eest, et panustate iga päev vabatahtlikult ühiskonda. See on hetk, kus öeldakse aitäh selle eest, et olete rohkem!

Riin Teugijas