“Grease” leiab tee Tartusse

Tartu Üliõpilasteater tuleb aprillikuus välja uue lavastusega.

Juba 19. aprillil toob Tartu Üliõpilasteater välja uue muusikalavastuse “Grease? Tartu!”. See on 1978. aasta kultusfilmi “Grease” põhjal tehtud, kus mängisid John Travolta ja Olivia Newton-John.

2004. aastal jõudis muusikal ka Eesti lavalaudadele, kus Dannyt mängis Priit Võigemast ja Sandyt Liisi Koikson. 2013. aastal mängiti seda sama lugu Vanemuise teatrilaval.

Nüüd on aeg anda lugu noortele endale, tudengitele. Lasta see lugu lahti lammutada ja uuesti kokku panna sellisena nagu see Tartus käib. Sellisena nagu on Tartu kultuur, tudengikultuur ja Rüütli kultuur. Pole kauget ameerikalikku armulugu, on lähedane tuttav täiskasvanuks saamise lugu. Üks paljudest, üks, millele me kõik oleme kaasa elanud. Salajaste mõtete, naeru ja eestlasliku sarkasmiga.

Üliõpilasteatri saamislugu

Tartu Üliõpilasteatri eellugu ulatub otsapidi 1960ndatesse, kui TÜ juures tegutses vaheldumisi näitering ja draamastuudio. 1993. aastal tuli kokku kamp näitlemishimulisi tudengeid, kes panid aluse Tartu Tudengiriigi Nõmeteatrile. Hetk enne sajandivahetust kasvas sellest välja Tartu Üliõpilasteater. Omal ajal olid ülikooli näiteringis näiteks ka Mati Unt ja Paul-Eerik Rummo.

TÜTi roll Eesti ja Tartu teatrielus on rikastada kultuuripilti ja tuua publikuni uusi kaasahaaravalt julgeid lavastusi, mida riigiteatris või harrastusteatris tavaliselt ei kohta. Veel ka uute autorite tutvustamine, tabuteemade kõnetamine ja vajadusel vindi peale keeramine.

Paljud inimesed, kes on olnud TÜTis, on ka edaspidi jätkanud oma teed just teatrimaailmas. Näiteks Adeele Sepp, Tanel Jonas ja Vallo Kirs.

Oma teatriauhind

Igal aastal antakse välja auhinda nimega N-Objekt. See on auhind, millega teater tõstab esile üht oma teatri liiget, selle õppeaasta kõige tublimat. Nominent valitakse kevadsemestri lõpus hääletamise teel, milles võivad osaleda kõik teatri liikmed. Nominendiks võib saada ainult üks kord. Otsus on lõplik ja objekt tagastamisele ei kuulu. N-Objektil ei ole kindlat kuju ega vormi. See muutub aastast aastasse. Eelmise aasta laureaat meisterdab selleaastase objekti oma käteosavusele vastavalt.

“Grease? Tartu!”

Autor-lavastaja Merilin Jürjo

Lavastaja assistent Kadri Oviir

Kunstnik Viktoria Plemakova ja Gertrud Kinna

Mängivad Nils Joonas Kristian Saar, Heleri All, Kadri Oviir, Kristi Luha, Joosep Kristjan Kuljus, Kristjan Tammi, Marleen Otsus, Mihkel Kohava ja Merjam Ahmet

Etendused

19.04 kell 19:00 esietendus Genialistide klubis

20.04 kell 19:00 Genialistide klubis

26.04 kell 19:00 Genialistide klubis

27.04 kell 18:00 Antoniuse õuel Tudengipäevade raames

10.05 kell 19:00 Genialistide klubis

17.05 kell 19:00 Genialistide klubis

 

Sandra Saar