Happiness can be found even in the darkest of times*

Tartu tudengiorganisatsioonidel on seljataga üks vägev aasta. Esimest korda toimus suurejooneline OLE ROHKEM auhinnagala, leidis aset esimene tudengiorganisatsioonide olümpia, korraldati umbes 4000 külastajaga OLE ROHKEM tudengimess ja veel loendamatu kogus mitte kuidagi vähemtähtsaid üritusi.

Ehkki kõige säravamalt jäävad sageli meelde ühekordsed üritused või erilised sündmused, on kõige suurem jõud ja mõju üldisel protsessil ja arengus kaasa rääkimisel. Millised oleksid näiteks meie õppekavad, kui tudengid ei lööks kaasa programminõukogudes, või kui palju vähem oleks Tartus tudengeid, kui siin poleks just noorte aktiivsusest tingitud mõnusat vibe’i? Mulle tundub, et olukord oleks üsna kurb. Sellest tulenevalt arvan, et aktiivsed tudengi(organisatsiooni)d on linnale ja ülikoolidele kõige paremad partnerid – meis on pealehakkamist, suurt kujutlusvõimet ja teotahet.

Lisaks sellele, et teeme ühiselt ära väga palju suuri asju, aitame justkui kogemata kaasa väga hea tööjõu kasvatamisele. Korraldades, organiseerides ja juhtides tudengialgatusi, areneme inimestena meeletult, isegi kui seda ise alati ei märka. Seetõttu on minu meelest tudengiorganisatsioonid ka (Eesti) ettevõtjate parimad partnerid – tööjõu koolitamisele läheb umbes poole vähem ressurssi, sest tööks vajalikud n-ö pehmed oskused ja ka mitmed erialaoskused on juba tudengipõlves ettevõetu kaudu omandatud.

Kõige selle eestvedamine ja tegemine pole loomulikult kerge. Ressursid on piiratud ja millegi arvelt peab alati järeleandmisi tegema, kõike lihtsalt ei saa. Samuti toob elu meie teele päris tihti suuri takistusi: raha pole kunagi piisavalt, ükski firma ei taha aru saada, miks meie tegevusi sponsoreerima peaks, keegi alati töötab meie vastu ja nii edasi. See kõik on aga ületatav, kui kokku saavad inimesed, kes tahavad ühise eesmärgi nimel tööd teha ja on valmis selle saavutamiseks pingutama. Isiklikust kogemusest võin öelda, et kõige vägevamaid inimesi olen kohanud just tudengiorganisatsioonides. Nendega koos on võimalik üle saada kõikidest raskustest ja probleemidest, mis ette tulevad.

Ma loodan, et kõigil lugejatel on ees rahulikud jõulupühad, mille ajal aasta jooksul tehtule tagasi vaadata ja kõike seda suurepärast hinnata, mis meil siin Tartus on. Mis aga puudutab loo pealkirja, siis ma loodan, et kõigil on elus natuke maagiat, armastust ja häid kaaslasi, kellega on võimalik läbi minna kõikidest raskustest. Üliõpilaskonna Sihtasutuses meil sellised inimesed igatahes on.

* Tsitaat Harry Potteri sarjast, Albus Dumbledore’i tegelaskujult: “Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light.” (J. K. Rowling)

Karoli Noor