OLE ROHKEM auhinnagala moepolitsei silmade läbi

OLE ROHKEM auhinnad said 27. aprillil Eesti Rahva Muuseumis toimunud auhinnagalal jagatud. Tunnustati tudengeid ja tudengiorganisatsioone, kes on ühiskonda andnud märkimisväärse panuse. Auhinnagalale kohaselt said külalised sinisel vaibal fotoseina ees poseerida ja meie valisime välja oma lemmikud, kellele anda stiilieeskuju tunnustus. Fotode autor on Hendrik Türk.

Pükskostüümid tegid tänavusel galal ilma ja seda kindla põhjusega! Õige lõikega ja sobivast materjalist pükskostüüm pakub pidulikul üritusel traditsioonilisele kleidile kõva konkurentsi, sest on mugav kanda ja näeb välja tõeliselt šikk. Punase pükskostüümi muudavad täiuslikuks samas toonis kingad ja huuled.

Me ei väsi kordamast, et pükskostüümid on tulnud selleks, et jääda. Pikitriibuline mustvalge pükskostüüm sobib ühtviisi hästi nii igapäevasteks jalutuskäikudeks linnas kui ka koos pintsakuga kandmiseks sinisel vaibal. Boonuspunktid ägeda kingavaliku eest.

Mustvalgele täpilisele kleidile lisavad pidulikkust ja mõnusa annuse nunnufaktorit valged pitsilise äärega sokid. Musta ja valge kombinatsioon lihtsalt on midagi aegumatut. Neiu paremal tõestab taaskord, et pükskostüümide võidukäik on alanud. Lihtsa lõikega kenale pükskostüümile annavad särtsu efektne kaelaehe ja terava ninaga kingad.

Kikilips teeb endiselt mehe šikiks! Eriti värskendavalt mõjub sinise mustrilise kikilipsu ja täpilise triiksärgi kombinatsioon. Roheline põneva õladetailiga maani kleit ja pärlitest peaehe mõjuvad kui Kreeka jumalanna maine kehastus.

Siin näeme põnevat kleiti, mis püüab pilku kergelt läbipaistva ülaosa ja külgedelt pikema seelikuosaga. Suured värvilised tikandid annavad mõnusa koguse erksust ja lubavad kleidil mõjuda pidulikult.

Särav punane on peoõhtuks alati hea valik. Kindlasti ei tohi peljata piduliku pluusi ja pükste või seeliku kombinatsiooni, sest nagu neiud kenasti tõestavad, ei pruugi kleit alati olla ainuõige valik. Pidulik ja särav saab olla ka pükste ja seelikuga.

Miks mitte tulla pidulikule galale klassikalise peokoti asemel hoopis šiki ja mugava vöökotiga. Erksinine vöökott mõjub kui kaunis suvine taevas ja lööb musta värvi klassikalise komplekti hetkega särama.

Taaskord üks kaunis seeliku ja pluusi kombinatsioon, millest õhkub Diori 40ndate aastate new look’i meeleolu. Seeliku lillemuster mõjub kevadiselt ja värskelt. Noormees kannab heledat ruudulist ülikonda, mille pastelsed toonid loovad tumepunase lipsu ja rinnataskust piiluva taskurätiga toreda kontrasti.

Pidulikule üritusele võib sobida suurepäraselt ka bomber-jakk! Kõik sõltub õigest materjalivalikust: sametine bomber-jakk mõjub pidulikult ja moodustab koos täpiliste pükstega toreda harmoneeruva kombinatsiooni.

Me küll armastame pükskostüüme väga, kuid tõeline galale omane glamuur käib ikka käsikäes maani kleitidega. Õrn ja pastelne lillemustriline kleit ning kaunilt kumav sametine kleit sobivad mõlemad sinisele vaibale justkui valatult.