Tartu tudengiorganisatsioonid kingivad Eestile põlvkonna terveid tudengeid

Eesti Arstiteaduse Üliõpilaste Selts ja OLE ROHKEM Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustikku kuuluvad organisatsioonid soovivad tervisliku tudengiorganisatsiooni mudeli abil kinkida EV100 juubeliks põlvkonna terveid tudengeid.

Mudel, mis loodi OLE ROHKEM koostöövõrgustikus olevatele tudengiorganisatsioonidele, pakub neljas valdkonnas erinevaid viise, mis aitavad organisatsioonidel tööd korraldada nii, et liikmetele pakutaks tervist hoidvat ja elustiili parandavat keskkonda. Mainitud viis valdkonda on alkohol, tubakas ja narkootikumid; toitumine ja füüsiline aktiivsus; vaimne tervis; võrdne kohtlemine ja seksuaalne ahistamine.

OLE ROHKEM tegevjuht Karoli Noor sõnas: “Mudeliga julgustame organisatsioone paremini lahti mõtestama oma tegevuste mõju liikmete tervisekäitumisele, end arendama ja olema seeläbi eeskujuks teistele tudengitele ning tudengiorganisatsioonidele.”

Tervisliku tudengiorganisatsiooni mudeliga on hetkel liitunud 10 organisatsiooni. 2018. aasta jooksul on KÜSKi toel plaanis ka ülejäänud 45-le OLE ROHKEM Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustikku kuuluvale organisatsioonile mudelit lähemalt tuvustada ning võimalikult paljusid sellega liituma kutsuda.

OLE ROHKEM on liikumine, mis kutsub tudengeid üles oma tudengiajast maksimumi võtma. OLE ROHKEM Tartu Tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustikku kuulub 55 erinevat Tartus tegutsevat tudengiorganisatsiooni. Koostöövõrgustik on kokku kutsutud selleks, et Tartust teha noortele kõige arendavam keskkond. 2018. aastal tähistab Eesti Vabariik 100. sünnipäeva. Tutvu programmiga www.ev100.ee