Tartu kõige arendavamaks keskkonnaks noortele!

Tartu on maailmas üsna ainulaadne tudengilinn, kuna väga väikesel maa-alal paikneb mitu kõrgkooli. Lisaks Tartu Ülikoolile asuvad siin ka Eesti Maaülikooli, Tartu Kõrgem Kunstikool, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutus, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Tallinna Tehnikaülikooli Tartu Kolledž, Lennuakadeemia ja Mainori Tartu osakond. Kõik nende koolide tudengid loovad Tartus niivõrd eriliselt nooruslikku vibe’i, et teist sellist Eestis ega ilmselt ka kaugemal ei leia.

Tartu üks suurimaid väärtusi on seega tudengid. Kui suur hulk intelligentseid noori ühte linna paigutada, on tõenäoliselt tulemuseks midagi suurt. Kuna iga tudeng individuaalselt aga midagi liiga grandioosset ilmselt ära ei tee, on mõistlik olnud luua sarnaselt  mõtlevate tudengite rühmitusi ehk tudengiorganisatsioone. Neid on meie linnas kokku ca 70, kellest 50 on koondunud OLE ROHKEM Tartu Tudengiorganisatsioonide Koostöövõrgustikku. Selle võrgustiku visioon on, et Tartust saaks kõige arendavam keskkond noortele. Siinkohal ei paku me konkurentsi ülikoolidele, vaid võimalust seal saadud teadmistele praktilist väljundit leida.

Kõige arendavam keskkond ei tähenda seda, et nii kui Tartu linna piirist sisse sõidad, oled kohe 100 kogemuse võrra rikkam, tead täpselt peast kõiki USA presidente ja oskad tõukerattaga tagurpidi sõita. See tähendab, et sulle on loodud võimalused ise ennast arendada täpselt selles suunas, kuhu sa liikuda soovid. Sisuliselt on tegemist justkui katseväljakuga, kus saad proovida kätt nii poliitmaastikul, ürituste korraldamises, meeskonnatöös, juhtimises, turunduses kui kõiges muus, mida vähegi ette oskad kujutada. Juba täna on nendes 50 tudengiorganisatsioonis, kelle ajakirja sa tegelikult hetkel käes hoiad, võimalik neid ülalmainitud oskusi arendada.

Tegemist on aga alles visiooniga, mis tähendab, et me pole seda veel saavutanud. See tähendab, et gümnaasiumit lõpetav noormees Tais veel ilmselt ei mõtle, et tahaks Tartusse ülikooli minna, sest seal on niivõrd äge keskkond, kus kohtuda kõige inspireerivamate inimestega, teha huvitavaid ja maailmamuutvaid projekte ning panna proovile iseennast. Sellist kuulsust pole võimalik saavutada üle öö, see nõuab aega, pühenduvust ning motiveeritud eestvedajaid. Kui aga sina tunned, et Tartu toomine maailmakaardile just tudengiaktiivsuse pealinnana  on sinu teema, siis liitu mõne tudengiorganisatsiooniga või lausa OLE ROHKEM meeskonnaga, kes veab eest võrgustikku, annab välja OLE ROHKEM ajakirja, korraldab erinevaid suurüritusi tudengitele, koolitab teisi organisatsioone ning teeb veel palju põnevat. Rohkem infot erinevate tudengiorganisatsioonide kohta leiad veebiaadressilt olerohkem.ee/tudengile ning käesolevast ajakirjast.

Teeme koos Tartust kõige arendavama keskkonna noortele!

Karoli Noor