TERE TULEMAST TARTUSSE, VÄRSKE TUDENG!

Hetkeseisuga oled Sa teinud juba kaks head valikut – tulnud Tartusse ning võtnud kätte OLE ROHKEM ajakirja. Sellega oled astunud esimesed sammud oma elu järgmises etapis, mis suure tõenäosusega kujuneb väga põnevaks, arendavaks, avastusterohkeks ja lõbusaks. Selle tagamiseks on aga vaja teha veel mõned sammud.

Üks kindlamaid viise oma tudengiaja meeldejäävuse ja erilisuse tagamiseks on liituda tudengiorganisatsiooniga. Tudengiorganisatsioonid on nimelt sellised kohad, kuhu kogunevad ägedad noored, kes jagavad sarnaseid huvisid ning tahavad ennast leida ja arendada ning seda tehes ehk ka natuke maailma parandada. See tähendab, et neist leiad endale tõelised sõbrad kogu eluks, kellega koos tudengipõlve suurimaid seikluseid läbida. Ikka selliseid, millest kunagi lapselastele hea rääkida on.

Lisaks sellele, et tudengiorganisatsioonides kohtud suurepäraste inimestega, kellega koos elule vastu astuda, saad sealt ka lugematul hulgal oskusi, mida elus päriselt vaja läheb. Mina olen saanud tudengiorganisatsioonides arendada näiteks turundusoskust ja kommunikatsioonitööd, avalikku esinemist, erinevate inimestega suhtlemist ja läbirääkimist, konfliktilahendamist, koolitamist, eestvedamist, eelarvestamist, suurürituste korraldamist, meeskonnatööd, strateegiate loomist, ajajuhtimist jne jne jne. Nimekirja võikski täiendama jääda ning see ei näe mitte ainult CV-s hea välja, vaid tekitab ka endas väga hea tunde.

See tunne tuleneb eelkõige rahulolust, et olen oma tudengiaega maksimaalselt ära kasutanud. Olen katsetanud erinevate projektide tegemist, ennast leidnud ning õppinud organisatsioonides nii palju rohkem kui koolis või Rüütli tänaval. Muuhulgas annab paljude projektide ja ettevõtmistega tegelemine ka tänapäeval meeletult vajaliku oskuse iseennast juhtida – planeerida oma aega nii, et kõik tegemised saavad südamega tehtud, kuid samas on nii vaimne ja füüsiline tervis heas korras.

Sama mõtet kannab ka OLE ROHKEM liikumine – võta oma tudengiajast kõik, naudi enese leidmist ja arendamist, leia sõbrad ja mõttekaaslased, kellega maailma muuta, ning õpi selle kaudu ka enda eest hoolitsema. Kõigi nende eesmärkide täitmiseks soovitan vaadata kodulehele olerohkem.ee/tudengile, kust leiad ülevaate peaaegu kõigist Tartu tudengiorganisatsioonidest, et valida endale sobiv. Nimekirjas on 58 organisatsiooni, nii et igaühe jaoks on midagi olemas, tuleb lihtsalt kuskilt katsetama hakata.

Karoli Noor