Tere tulemast Tartusse, tõelisse tudengilinna!

Euroopa üks vanemaid ülikoole on Tartu linna elu ja nägu kujundanud üle kolme sajandi. Kõik siin linnas on seotud ülikoolide ja üliõpilastega.

Kui paljudest linnadest võib leida sellist suurepärast nooruslikku ja sisust tulvil linnakeskkonda, mõnusat miljööd ja linnaatmosfääri nagu Tartus? Väga vähestest. Tartu on olnud tudengite lemmiklinn aastasadu ja iga uus akadeemiline aasta lisab siia uusi värve – värsked tudengid Eestimaa ja maailma eri paigust toovad kaasa tükikese oma kodust ja kodumaast.

Ülikooli õppima asudes saadavad teid kogu õpingute vältel traditsioonid, millest te paratamatult osa saate ja mille toel ka teie õpiaastad mööduvad. Kõik traditsioonid on alguse saanud kellestki ja millestki. Seepärast julgustan teidki nägema oma kooli, linna ja õpingukaaslasi selle pilguga, et ka teie võite olla millegi uue algataja, uue traditsiooni looja.

Nii nagu Tartust on alguse saanud paljud eestlaste jaoks olulised kultuurisündmused: üldlaulupeod, kutseline teater, eesti kirjandus ja ajakirjandus, on siin sündinud ka mitmed ajaproovile vastupidanud üliõpilastraditsioonid, näiteks Gaudeamuse laulupeod ja Euroopa üliõpilasspordi suursündmuseks kujunenud SELLi mängud.

Tartu on olnud koduks paljudele tudengiorganisatsioonidele ja -ettevõtmistele.

Tudengiaastatel tasub olla aktiivne ja ettevõtlik. Nii saab lisaks heale haridusele omandada uusi vahvaid kogemusi ja teadmisi, mis tulevad kasuks edasises elus, mistahes erialal te tulevikus ka ei töötaks. Tudengiorganisatsioonides on võimalik osaleda kõikvõimalike ürituste ja tegevuste korraldamisel ning sealt saab kaasa ka hea meeskonnatöö kogemuse.

Tartu saab teile mitmeks aastaks teiseks koduks ja usun, et tunnete end siin suurepäraselt.

Tartus on hea elukeskkond. Linna paras suurus ja kompaktsus võimaldab enamik käike jalgsi teha, korralik kergliiklusteede võrgustik loob head võimalused rattasõpradele. Ja veel – Tartus pole kunagi igav! Linna kultuuri- ja spordielu on nii sündmusterohke, et naljalt ei leia talvel ega suvel nädalat, mil Tartus midagi ei toimuks. Filmi-, muusika- ja teatrifestivalid, hansapäevad, erinevad spordiüritused ja paljud muud ettevõtmised on Tartust teinud aastaringse kultuuripealinna.

Värske õppurina Tartusse tulles on teil võimalus ammutada kõike seda, mida meie omanäoline linn pakub. Usun, et Tartus elades avastate endas palju uusi ja huvitavaid ideid, siinne õhustik lihtsalt soosib seda. Heade mõtete linna nime ei kanna Tartu asjata. Ja mis peamine, see on koht, kus on võimalik oma ideed ka ellu viia!

Linnapeana loodan, et paljudele teist saab Emajõelinn nii südamelähedaseks, et otsustate pärast ülikooliaastaid enda eluga just siin edasi minna.  Et teil tekib Tartuga hea ja eriline side ning soov end ka ametlikult tartlaseks registreerida. Mida rohkem on linlasi, seda mõnusamaks suudame oma elu siin muuta.

Head Tartu-aega soovides
Urmas Klaas
Tartu linnapea