AEGEE-Tartu

ORGANISATSIOONIST

AEGEE on rahvusvaheline, salliv ja avatud sõpruskond, mille praegused peamised fookusalad on võrdsed õigused, kodanikuharidus, noorte areng ning eurooplaseks olemine.

Korraldame Tartus igal nädalal üritusi Euroopa kultuuride, enesearendamise või muudel aktuaalsetel teemadel, samuti veedame koos meeldivalt aega. Rahvusvahelisel tasandil toimub erinevates Euroopa linnades projekte aastaringselt ning nendele võib kandideerida kasvõi kohe pärast liitumist.

AEGEE pikaajalisim projekt on suveülikool, mille käigus on võimalik veeta kaks nädalat mõnes Euroopa paigas koos rahvusvahelise seltskonnaga, osaleda temaatilistes töötubades, avastada kohalikku kultuuri ja astuda välja mugavustsoonist. Võimalusi on väga palju nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil ning igal liikmel on võimalus ise valida, milliseid neist ja mil määral ta kogeda soovib. Oluline ei ole staaž või positsioon, vaid oma initsiatiiv.

INFOÕHTUD:

(EST) 9.09.2020, 19.00-20.30, Raekoja plats 1, DDHUB

(ENG) 30.09.2020, 19.00-20.30, Raekoja plats 1, DDHUB

JANELY KOGEMUSLUGU

Liitusin AEGEE-Tartuga 3 ja pool aastat tagasi. Esialgu ei olnud ma eriti aktiivne, kuid kui hakkasin käima siseüritustel, leidsin asjas võlu ja otsustasin kandideerida ka juhatusse. Olin kohalike ürituste korraldaja, pärast seda sekretär ning hiljem olen abistanud ka juhatuse nõuandjana. Need ametid on mulle andnud organiseerimisoskuse, nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasemel. Samuti on AEGEE juhatuses olemine andnud hea kogemuse asjaajamises ja paberimajanduse korraldamises, meeskonnatöös ning juhtimises. Läbi selle olen praktiliselt kokku puutunud suhtekorralduse, rahastuse leidmise ning kõige muuga, mida loengupingis õppida ei saa, kuid mis on tööturul väga vajalik! Kõige rohkem olen ma tänulik selle üle, et AEGEE kaudu olen saanud lugematul arvul tuttavaid ja väga häid sõpru nii Eestist kui ka üle kogu Euroopa.

Kolme ja poole AEGEEs veedetud aasta jooksul olen aidanud organiseerida kahte suveülikooli (AEGEE­Tartu 2013. aastal ja koostöös AEGEE ­Helsinkiga 2014. aastal) ning olnud peakorraldaja 2015. aastal, mil suveülikool toimus koostöös AEGEE­Tallinnaga. Ise olen osalenud suveülikoolis Sitsiilias, Rumeenias ning Türgi­Kreeka­Makedoonia ühises reisisuveülikoolis. Lisaks olen Tartus organiseerinud rahvusvahelise koosoleku, osalenud AEGEE üldkoosolekul Hispaanias, projektijuhtimise koolitusel Hollandis ning suurürituse korraldamise koolitusel Rumeenias. Samuti olen käinud kultuurireisil Aserbaidžaanis ja aastavahetusüritusel Poolas. Võimalusi odavalt ja planeeritult reisimiseks on veel ja veel!

Selle lühikese aja jooksul olen saanud üüratul hulgal kogemust ja tõesti ülipalju kõige meeldejäävamaid mälestusi. Võin julgelt öelda, et see on mu elu muutnud!

HANNA KOGEMUSLUGU

Olen AEGEE liige olnud praeguseks kolm aastat ning võin 100% kindlalt väita, et see on mu tudengiaja imeliseks, seikluslikuks, väljakutsete rohkeks ning väga arendavaks muutnud. Liitusin AEGEEga, et osaleda suveülikoolis, sest kes ei tahaks suvel kaks nädalat välismaal teiste tudengitega aega veeta, pidutseda, õppida jpm! Aga teised kohalikud AEGEE liikmed haarasid mind kohe töösse ning liitusin juhatusega, kus olin aasta aega laekur ja pärast seda pool aastat president. See arendas mind meeletult, kuid minu arvates on AEGEE kõige lahedam faktor selle rahvusvahelisus ja lõputud võimalused tegeleda erinevate teemadega. Kandideerisin AEGEE üldkoosolekul 1000 inimese ees Network Commissioneriks, mis andis mulle võimaluse töötada aasta aega rahvusvahelises meeskonnas ning olla vastutav 14 AEGEE­Euroopa haru ehk 14 erineva kohaliku organisatsiooni heaolu eest igapäevaselt.

Minu AEGEE kogemus on mulle andnud väga palju erinevaid organisatsioonikorralduslikke oskusi, võimalust kohtuda inimestega väga paljudest erinevatest kultuuridest, reisida (18 reisi, 13 riiki), leida tohutul hulgal uusi sõpru, korraldada loendamatul arvul üritusi (nendest 5 rahvusvahelised), rääkida kaasa olulistel teemadel (natsionalism, pagulased, tervis, keeleõpe, Brexit jpm) ning seda loetelu võiks lõputult jätkata. See on olnud elumuutev kogemus!