Korporatsioon Sororitas Estoniae

Korp! Sororitas Estoniae on Tallinna Tehnikaülikooli juures asutatud akadeemiline üliõpilasorganisatsioon, mis asutati 16. veebruaril 2011. aastal.

Korp! Sororitas Estoniae loomise mõte tekkis kolmel tüdrukul eesmärgiga, et sõbrad ei jääks võõraks. Peagi oli uue korporatsiooni loomiseks olemas 15 tegusat tüdrukut, kellega üheskoos tegutsetakse eesti keele ja kultuuri säilitamise nimel. C!S!E! liikmetest soovitakse kasvatada tublisid Eesti naisi, kes oleksid vajadusel võimelised kaitsma oma riigi vabadust võõrvõimu eest. Iga estonica väärtustab haridust ja püüdu selle omandamisel. Vähemtähtsaks ei peeta ka liikmete sportlikkust ja tervislikke eluviise. Korp! Sororitas Estoniae peapõhimõtted võib kokku võtta sõnadega: “Ilu, teadmised ja võimekus.”

Korporatsioon Sororitas Estoniae värvid on valge-karmiinroosa-must. Valge seisab teadmisjanu eest ning püüdu end harida igas eluvaldkonnas, karmiinroosa sümboliseerib naiselikku meelt ja must kindlameelsust. Lipukirjaks on “Teadmised on ilu”.

LIINA KOGEMUSLUGU

See, et ma tahan korporatsiooni kuuluda, sai selgeks juba keskkoolis. Olin piisavalt palju kuulnud jutte tuttavatelt ja ka ise internetis erinevate korporatsioonide kodulehekülgedele ära eksinud. Esimene semester ülikoolis möödus aga liiga kiiresti, et üldse millelegi tähelepanu pöörata. Magasin maha ka pea kõik naiskorporatsioonide külalisõhtud. Olgem ausad, uus linn ja uued inimesed – tegutsemist küll ja veel. Teisel semestril olin juba targem ning kirjutasin märkmikusse külalisõhtute kuupäevad varakult ülesse. Ideaalne plaan oli külastada kõiki naiskorporatsioone, kuid reaalsuses läks teisiti. Jõudsin teise korporatsiooni külalisõhtule ja see tundus see õige – noor ja värske korporatsioon Sororitas Estoniae, mille ridadesse kuulumist pole ma kordagi kahetsenud. See on andnud mulle palju julgust, teadmisi ning uskuge mind, palju huvitavama tudengielu kui ma iial arvata oleksin osanud.

Olen ööbinud konvendis, sest kõik see, mis rebaselennu ajal toimub, on lihtsalt ülimalt põnev ja sellest ei taha sekunditki ilma olla. Olen osalenud paljudes rebaseteatrites, mille väljamõtlemised ja esitamised on olnud vot nii lõbusad, et kõhulihased valutavad hiljem veel mitu päeva. Samuti olen õppinud tantsima just tänu rebastele mõeldud tantsutundidele. Ja need tantsutunnid teevad seltskonnatantsude sammud nii selgeks, et perekonnaõhtutel tantsimine on lausa lust ja lillepidu. Ka lauluoskus on paremaks muutunud. Samuti esinemisoskus. Tänu korporatsioonile suudan ma planeerida ka enda aega – üks oskustest, mille korporatsiooni kuuludes kiirelt ära õpib. Ja teadmised – kust mujalt sa kuuled paljude erinevate erialade kohta nii palju uut infot? Kindlasti korporatsioonist, sest siia kuuluvad inimesed, kelle erialadest ja tegemistest pole sa võib-olla varem kuulnudki. Ning jah, olen konvendis ka kudunud, kuid samas lükkan ümber väite, et naiskorporatsioonides ainult heegeldatakse ja kootaksegi. Me teeme seda, mida me südamest teha tahame. Meile on antud võimalus kujundada seda noort ja värsket korporatsiooni just nii, nagu me ise seda soovime. Olgu, pean nõustuma, et meil oli ülipisike konvent aadressil Lai 6, kus koosolekutel ja teistelgi üritustel istusime nagu kilud karbis, kuid just see meid ühendabki – lähedus. Pisike ja noor korporatsioon, kelle liikmed hoiavad kokku. Julgen öelda, et korporatsiooni astudes sain sõbrad kogu eluks!

UURI LIITUMISE KOHTA

KÜLALISÕHTUD:

19.09.2018 algusega 20:15, Lai 30 (siseneda Zavoodi väravast)