Korporatsioon Sororitas Estoniae

ORGANISATSIOONIST

Korp! Sororitas Estoniae on Tallinna Tehnikaülikooli juures asutatud akadeemiline üliõpilasorganisatsioon, mis asutati 16. veebruaril 2011. aastal. Korp! Sororitas Estoniae on noorim akadeemiline organisatsioon Eestis. Meie liikmed väärtustavad haridust ja püüdu selle poole, omariiklust ja selle säilitamist, eesti keelt ja kultuuri ning tervislikke eluviise. Korp! Sororitas Estoniae liikmed arendavad end väga mitmekülgselt nii laulu- kui ka tantsutundides, kultuuriüritustest osa võttes, sportides ja üksteiselt õppides. Samuti ei puudu erinevad lõbusad üritused nii omakeskis kui ka teiste akadeemiliste organisatsioonidega. Tartus asub meie konvendikorter aadressil Lai 30 ning Tallinnas Tudengimajas aadressil Raekoja plats 16. Organiseerumata naistudengeid ootame iga semestri alguses toimuvatele külalisõhtutele, mille kohta leiab infot nii korp! Sororitas Estoniae veebilehelt kui ka Facebookist.

INFOÕHTU:

24.09.2020 kell 20.15, Lai 30 (Zavoodist mööda sisehoovi ja vasakule)

LAURA KOGEMUSLUGU

Ülikooli astudes uurisin akadeemiliste organisatsioonide kohta. Mitmed vanemad organiseerunud tuttavad ütlesid, et tõenäoliselt on üks organisatsioon, kuhu ma hästi sobiksin. Olles veetnud õhtu Sororitas Estoniaes otsustasin liituda. Endalegi üllatuseks tundsin, et sobin nende naiste sekka, kellest on saanud minu õed.

Korporatsioonis olles on võimalik väga palju õppida: kuidas korraldada üritusi mitmesajale külalisele, kuidas saada üle avaliku esinemise hirmust, kuidas juhtida suure liikmeskonnaga organisatsiooni ja palju muud. Võrreldes teiste organisatsioonidega oleme mitmes mõttes alles arenemisjärgus ja see annab võimaluse panustada korporatsiooni tegevusse paljudes erinevates harudes.

Tunnen, et olen hakanud lugu pidama väärtustest, millele ma varem ei osanud tähelepanu pöörata, nagu etiketi tundmine, isamaalisus ja ühtekuuluvustunne. Seejuures ma ei tunne, et mulle oleks ümber pandud raamid, nagu algselt pelgasin, vaid olen leidnud võimaluse arendada endas omadusi, millel enne väljundit ei olnud. Kõige väärtuslikumad on minu jaoks kogu akadeemiliselt maastikult saadud erinevas vanuses ja erinevatelt elualadelt tuttavad. Eelkõige olen õnnelik, et mul on õed Sororitas Estoniaest, kellega ühise laua taga on mul koht elu lõpuni.

KATRINA KOGEMUSLUGU

Oma esimesel õppeaastal Tartus tundsin nagu ma ei sobiks siia üldse — kõik mu sõbrad olid jäänud Tallinna ja igatsesin väga tagasi. Kevadeks olin kindel, et soovin ülikooli vahetada. Siis aga tutvusin oma parima sõbrannaga, kes juhtus olema korporant ning paljude teiste akadeemiliselt organiseerunutega. Sain aru, et olen leidnud omale tõsiselt head sõbrad.

Seadsin sügisel sammud korp! Sororitas Estoniae konvendikorteri poole. Tunnistan, olin külalisõhtul väga-väga hirmul, kuid see läks kiirelt üle, sest kõik liikmed olid ülimalt sõbralikud. Õhtu lõpuks olin viimane külaline ning kaks nädalat hiljem korp! Sororitas Estoniae kandideeriv liige.

Minu elu Tartus on muutunud tänu korporatsioonile tohutult. Kui esimesel ülikooliaastal ma ei suutnud mõelda muust, kui vaid, et millal saaksin Tartust minema, siis nüüd ma naudin siin olemist. Tänu korporatsioonile olen leidnud palju sõpru. Minu julgus ja eneseväljendusoskus on suurenenud tohutult. Kuid enim armastan ma seda, et mul on alati koht kuhu minna ja mitte keegi seal ei keera mulle selga. Kõlab nagu imal klišee, kuid on tegelikult ka tõsi.

OLE ROHKEM.