Ülikooli Kultuuriklubi

Ülikooli Kultuuriklubi on umbes 30 aktiivliikmest koosnev organisatsioon, mis korraldab Tartu Tudengipäevi. Aktiivliikmed on peamiselt Tartu kõrgkoolide üliõpilased. Tartu Tudengipäevad on Eesti ja Tartu suurim tudengifestival. Festivali korraldamise kaudu pakub Kultuuriklubi noortele ürituse korraldamise ja meeskonnas töötamise kogemust. Sellega kannavad kultuuriklubilased edasi ligi 40 aasta pikkust Tartu Tudengipäevade traditsiooni.

Ülikooli Kultuuriklubi nime all tegutsevad korraldajad alates 1987. aastast. Üheskoos genereeritakse hullumeelselt põnevaid ideid, millest rohke teotahte, särasilmsuse ja suurepärase ajaplaneerimise tulemusel sünnib üle 20 elamusterohke sündmuse ning koos paljude toredate ja tegusate kaaskorraldajate üritustega festivalinädal.

Ülikooli Kultuuriklubi tähendab suurepärast seltskonda, kellega koos teha festivali, mis aitab kõigil tudengitel vaimu välja puhata. Siin toimetades leiad praktilised vastused küsimustele, kuidas:
– korraldada üritust?
– suhelda meedia ja sponsoritega?
– turundada end ja oma üritust?
– kirjutada projekte?
– töötada kollektiivis ja arendada organisatsiooni?

LAANE KOGEMUSLUGU

Mina liitusin Ülikooli Kultuuriklubiga kohe esimesel sügisel kui ülikooli astusin, aastal 2013. Üheks peamiseks põhjuseks, miks just selle organisatsiooni valisin, oli uus algus. Pärast keskkooli lõppu leidsin ennast täiesti teistsugusest keskkonnast, mis pakkus suurel hulgal põnevaid väljakutseid. Tundsin, et tahaksin „olla rohkem“ ja vaatasin, mida erinevad tudengiorganisatsioonid pakuvad. Ülikooli Kultuuriklubi tutvumisõhtule otsustasin minna üsna viimasel minutil ning sealt edasi läks kõik oma loomulikku rada.

Nüüd sügisel saab mul Kultuuriklubis täis juba kolm aastat ning selle ajaga olen saanud vägeva kogemustepagasi. Minu põhiliseks tegevuseks on olnud erinevate ürituste korraldamine (nt Mälukas, Tantsumaraton) ning lisaks olen järgnevaks hooajaks meie vahva seltskonna personalijuht. Kultuuriklubi on andnud mulle väga lähedasi ja armsaid sõpru, uusi tutvusi ning teadmise, mida tahan oma tulevikuga teha. Olen pannud ennast proovile ning teinud ka vigu, kuid mis kõige tähtsam – õppinud neid võtma kui kasulikku tagasisidet ning enese täiendamise võimalust.

Kultuuriklubist leiad toetava keskkonna, kus ellu viia oma kõige hullumeelsemad ideed tudengielu põnevamaks tegemiseks! Võid ennastki üllatada ning avastada enda juures külgi, millest varem aimugi polnud.