TÜ MAT-INF tudengiselts

INFOÕHTUD:

17.09.2020 18.00, Delta õppehoone, Narva mnt 18

ORGANISATSIOONIST

Meie oleme Matemaatika-Informaatika Tudengiselts ehk MITS! MITS ühendab ja esindab Tartu Ülikoolis matemaatikaga ja informaatikaga seonduvatel erialadel õppivaid tudengeid ning tegutseb aktiivselt vastavate instituutide argipäeva elavdamise ja heaolu tagamise nimel. Just meie seisame selle eest, et tudengeid ei kimbutaks motivatsioonipuudus ning reaalteaduste õppimine ei oleks pelgalt uute teadmiste omandamine.

Meie värvikast sündmustepagasist leiab iga tudeng endale midagi meelepärast. Korraldame erinevad akadeemilisi üritusi (paneeldiskussioone, lektorite õhtuid, seminare ja töötubasid), uusi sõpru võib leida aga seltskonna- ning sotsiaalüritustel (lauamängu- ja filmiõhtutel, teemapidudel, LANidel, mälumängudel). Oleme ka esmakursuslastele mõelnud, kellele tutvustame õiget ülikoolielu mentorprogrammi abil. Seltsi on kokku kogunenud oma erialade kõige aktiivsemad inimesed, kelle seast leiad head sõbrad ja abivalmid tiimikaaslased, et koos palju lahedat korda saata. Iga päev sünnib värskeid ideid ning sündmuste nimekiri aina pikeneb!

MITS-i ~40-liikmelise tiimiga ootame liituma tegusaid tudengeid, kes õpivad informaatikat, matemaatikat või matemaatilist statistikat pea- või kõrvalerialana või tunnevad suurt huvi reaalvaldkondade vastu. Kandideerimine seltsi algab sügisel (hoidke silma peal meie kodulehel!), aga seniks saab liikmeid kohata ja kontoriruumi külastada Delta õppehoone kolmandalt korruselt.

KRISTIINA KRAUSE KOGEMUSLUGU

Kristiina, miks oled sina MITS-i liige?

MITS-ist kuulsin esmakordselt 2019. aasta sügisel, alustades õpinguid Tartu Ülikoolis. Kuigi ma sel ajal seltsist veel midagi erilist ei arvanud, ei oleks ma osanud ette kujutada, et järgneva õppeaasta jooksul on just meie tudengiselts see, mis annab mulle kõige raskematel hetkedel jõudu edasi minna ning on väga võimalik, et seltsi kuulumata oleksin mõnel eriti keerulisel ajal informaatika õppimisega alla andnud. Nüüdseks kuulun seltsi juhatusse, olles partnerlussuhete juht, ning lisaks seltsi üldise tegevuse ja arengu planeerimisele tegelen ka meile uute lahedate koostööpartnerite leidmisega, et korraldada veelgi ägedamaid üritusi.

 Mis on su parimad mälestused, mis MITS-iga seostuvad?

Võin ausalt öelda, et häid mälestusi on mitmeid ning kindlasti on see hea, et üht kindlat säravat kohe pähe ei hüppa – see näitab, et ägedaid kogemusi on tõesti palju. Toon välja näiteks selle, kui olime Mitsikatega osalenud Delta Keskuse avamisel ning pärast tähistasime koos õnnestunud päeva. See tunne, kui oled oma tiimiga suure ühise eesmärgi saavutanud, on ikka väga hea ja tegi meid kõiki palju lähedasemaks ning veelgi paremateks sõpradeks.

ALO AASMÄE KOGEMUSLUGU

Alo, mis on sinu seos MITS-iga?

Tulles ülikooli koos 200 kursusekaaslasega, kellest enamusega sain individuaalselt kokku ainult korra nädalas praktikumis, tundsin puudust kogukonnast, mis tooks tudengeid kokku nii õpikaaslastena kui ka sõpradena. Kui mulle pakuti 2018. aastal võimalust olla osa MITS-i taasasutamisest, siis haarasin võimalusest kinni, et saaksin pakkuda tulevastele kursustele võimalusi, mida mul endal ei olnud. Nende aastate jooksul, mil olen olnud seltsi liige, olen saanud sõpru kogu eluks, abi ja nõu mistahes erialase küsimuse kohta ning meeletus koguses väärtuslikku juhtimise ning ürituste korraldamise kogemust. Kuna MITS on tegelikult alles enda noorusaastates, siis saab iga seltsi liige anda enda panuse, et kõikide mat-inf tudengite koolielu oleks võimalikult täisväärtuslik!

ALLAN RISTI KOGEMUSLUGU

Allan, kuidas leidsid sina tee MITS-ini?

Kui mina informaatikat õppima tulin, ei teadnud ma oma kursuselt ühtki inimest. Asusin iseseisvalt inimestega tutvuma ja leidsin mõned sõbrad. Kui kuulsin, et ATI otsib aktiivseid tudengeid, kellega (taas)luua mingit sorti tudengiorganisatsioon, tundsin ennast nende hulka kuuluvat. Ja nii taasloodigi MAT-INF tudengiselts, mis oli kahjuks mitmeks aastaks unustuse hõlma vajunud! Mina olen täitnud nii seltskonnatiimi juhi kui ka sporditiimi juhi rolle. Nüüdseks võin öelda, et olen MITSist saanud palju lähedasi sõpru, kellega kohtume ja suhtleme pidevalt.

Mis on olnud su lemmikhetked MITS-is veedetud aja jooksul?

Parim mälestus, mis seostub MITSiga, on meie Halloweeni peod, mis on mu elus seni ainukesed peod, kus ma reaalselt naudin tantsimist ja saan vabalt igat sorti inimestega hullu panna.

OLE ROHKEM.