Rahvusvaheliste Suhete Ring

INFOÕHTUD:

soon™

ORGANISATSIOONIST

Rahvusvaheliste Suhete Ring (RSR) on Tartu Ülikoolis tegutsev organisatsioon, mis ühendab rahvusvaheliste suhete vastu huvi tundvaid tudengeid. Oma struktuurilt jaguneb ring kaheks: väikeseks ja suureks ringiks. Väike Ring kujutab endast organisatsiooni tuumikut – ligi kahtekümmend üliõpilast, kelle õlul on organisatsiooni korralduslik pool. Väike Ring korraldab mitu korda kuus välispoliitilisi loenguid, kus külalisteks on nii poliitikud, diplomaadid, riigiametnikud kui ka teised rahvusvahelistest suhetest huvitatud või nendega kokku puutuvad inimesed. Kord semestris leiab aset ka suuremamahuline arutelufoorum päevakajalisel teemal ning väljasõit välispoliitikaga seotud institutsioonidesse nii Eestis kui ka välisriikides. Väikese Ringi noored teevad lisaks veel esmaspäeviti Generaadios meelelahutuslik-harivaid raadiosaateid ning üllitavad Müürilehes Emajõe Saadiku pseudonüümi alt päevakajalisi arvamuslugusid. Suur Ring kujutab endast kõige lihtsamini öeldes kõiki neid inimesi, kes Väikese Ringi korraldatud üritusi väisavad ning välispoliitikast huvi tunnevad. Suure Ring on mitteformaalne ühendus ning selle liige võib olla igaüks vanusest või akadeemilisest taustast hoolimata. Soovituslik oleks ainult Rahvusvaheliste Suhete Ringi Facebook’i gruppi kuuluda või lisada Emajõe Saadik endale sõbralisti, et olla kursis RSR-i üritustega ja tegemistega. Väikesesse Ringi kui RSRi elu korraldavasse tuumikusse võid kuuluda ka Sina. Huvi korral läkita oma kiri teele aadressile rsr.informatsioon@gmail.com. Liituma ootame kõiki tudengeid, kes huvituvad maailmas toimuvast ning soovivad anda omapoolse panuse organisatsiooni ning Eesti riigi arengusse. PS. Et rohkem RSRi kohta teada saada ning meie tegemistega kursis olla, uuri RSRi kodulehte rsr.ut.ee, liitu Facebook’is meie grupiga või lisa Emajõe Saadik endale Facebook’is sõbraks.

 

JOHANNESE KOGEMUSLUGU

Tartu Ülikooli õppima tulles ei teadnud ma Rahvusvaheliste Suhete Ringist mitte midagi. Arvatavasti kuulsin ma sellest esimest korda septembri alguses, kui mõni vanem koolikaaslane mulle seda möödaminnes mainis. Et olin juba pikemat aega huvitunud geograafiast, maailmapoliitikast ning kõigest sellega seonduvast, siis panin selle teabe kõrvataha. Mida aeg edasi, seda enam sattus see sõnaühend, RSR, minu kuuldeulatusse. Juhtusin isegi külastama paari nende korraldatud üritust. Kindlasti ei olnud mul aga kohe alguses veel mingit liitumissoovi, septembrikuu oli mulle kui esmakursuslasele lihtsalt andnud nii palju uut ja avastamisväärset, et mõtted igasuguste organisatsioonidega liitumisest olid jäänud kaugele tagaplaanile.

Kõik muutus, kui ühel hetkel potsatas RSRilt minu postkasti kutse organisatsiooniga liituma, tärmin oli sama päeva õhtul. Ausalt öelda ei oska ma öelda, mis pani mind sellele kutsele jaatavalt vastama. Otsus oli kindlasti spontaanne ja ette kavatsemata. RSR on neile, kes on laia silmaringiga ning huvituvad maailmas toimuvast ideaalne koht ennast igakülgselt edasi arendada, andes võimaluse teha näiteks huvitavaid ja meeleolukaid välispoliitilisi raadiosaateid või võtta osa harivatest välisreisidest. Peamine põhjus, miks RSR mulle aga alatiseks hingelähedaseks jääb on need sõbrad, kelle ma siit eest leidsin. Mis eristab meid paljudest teistest tudengiorganisatsioonidest ongi see, et siit leiab sõpruskonna, kellel on reaalselt sarnased huvid ning sihid. Püüeldes kõrget lendu samas valdkonnas, tekitavad liikmed organisatsioonid omamoodi sünergia, mis võimendusega neid oma eesmärkidele lähemale viib. Soovin siinkohal kõigile südame peale panna, et nad igast võimalusest, mis nende teele satub, kinni haaraksid. Tõenäosus sellistest otsustest kasu lõigata on pea tagatud, põhiline takistus on ehk ainult hirm ning teadmatus uudse ees, soovimatus korraks oma mugavustsoonist välja astuda. Hirmud ja kõhklused on aga ületamiseks ning söakus nendest jagu saada on edu võti.

 

OLE ROHKEM.