TÜ Spordi­esindus

ORGANISATSIOONIST

Lisaks parimale kõrgharidusele pakub Tartu Ülikool ka sadu muid võimalusi enesearenduseks. Kõik, mis seostub spordiga, on just meie eriala. Tartu Ülikooli Spordiesindus on organisatsioon, mille põhiliseks missiooniks on meie ülikooli tudengite sportliku elu edendamine. Korraldame iganädalasi ühistreeninguid, kus saab proovida nii populaarsemaid spordialasid nagu võrkpall, korvpall ja jalgpall aga ka taliujumist, minijalgpalli, sulgpalli, ultimate frisbee`it ning palju muud. Lisaks korraldame võistluseid ning viime oma tudengeid erinevatele YLISPORT võistlustele (Ylipall, Üliõpilaste Talimängud ning Üliõpilaste Suvemängud), kus saab sportlik-meelelahutuslikel võistlusaladel mõõtu võtta teiste Eesti kõrgkoolide tudengitega.

Tudengielu kestab vaid mõni aasta ning selle aja jooksul pakume võimalust ühendada sport ja lõbu. Tule liitu meiega ja edendame üheskoos tudengisporti!

Üliõpilasspordi koordinaatorite peamisteks ülesanneteks on:

  • • informatsiooni jagamine Tartu Ülikoolis;

  • • TÜ meistrivõistluste ning harrastajate turniiride korraldamine;

  • • Eesti Akadeemilise Spordiliidu üritustele TÜ esinduste koordineerimine;

  • • Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi tegevuse toetamine;

  • • Lisaks korraldame TÜ tudengitele ühistreeninguid, pakume soodsamat fitnessklubi kasutamisvõimalust ning TASUTA pääset korvpalli meistriliiga kodumängudele.

Organisatsiooni kontakt: spordiesindus@gmail.com

Liitumine: organisatsiooniga liitumine toimub iga õppeaasta alguses, saates oma kiri Spordiesinduse emailile koos motivatsioonikirjaga ja/või tutvustava videoga endast.

INFOÕHTUD:

10.09.2020, 19.00, Ujula 4a, VIP ruum

ERIKA KOGEMUSLUGU 

TÜ Spordiesindus on teistlaadi esindusorganisatsioon, kus tudeng saab igapäevasest akadeemilisest elust kõrvale põigata ja oma elu spordiga siduda. Just see äratas minus huvi liituda Spordiesindusega, et saada osa sellest kogemusest ja anda ka enda panus tudengispordi arendamisel. Saates ära oma motivatsioonikirja ja saades kutse vestlusele, tundsin ennast koheselt teretulnuna. Ühtehoidev kollektiiv lubab sul just nendes valdkondades panuse anda, milles sina tugev oled ja soovi korral areneda ennast ka uutes. 

Suur osa Spordiesinduse tööst on Tartu Ülikooli delegatsioonide välja panemine YLISPORT üritustele, mis annab võimaluse ka ise nendel osaleda ning ennast proovile panna. Paljud alad on väikese vimkaga ning koomilised, mis annab võimaluse tavapärastele spordialadele vindi peale tõmmata ja proovida neid uue nurga alt, nagu näiteks Talimängudel käpikukorvpall või Suvemängudel naiste mudamaadlus ja parima kõhuka võistlus. Võidukad tulemused saavad tähistatud ja hea huumorimeel on samuti omal kohal. Paljusid spordialasi saab harjutada iganädalastel ühistreeningutel. Osaledes ühistreeningutel ja YLISPORT üritustel olen saanud luua tutvusi uute inimestega ning proovida spordialasid, mis on mulle eelnevalt võõrad olnud.

Liitudes olin esimese aasta tudeng, mis oli igati abiks üliõpilaseluga kohanemisel ja andis juurde põnevaid kogemusi.

OLE ROHKEM.