Vanem Vend, Vanem Õde

INFOÕHTUD:

soon™

ORGANISATSIOONIST

Meie missioon on toetada ühiskonnas sõprust, eeskuju ja täiendavat emotsionaalset tuge vajavaid lapsi, tagada nende õigus olla ära kuulatud, ennetada nende riskirühma sattumist ja soodustada nende riskirühmast välja toomist, luues seeläbi tugevad eeldused nende kasvamiseks terve enesehinnanguga edumeelseteks inimesteks.

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde eesmärk on aidata luua üks-ühele sõprussuhet täiskasvanud vabatahtliku ja lapse vahe.

Lisaks vabatahtliku tugiisiku rollile on võimalik end arendada ka muudes valdkondades (nt ürituste korraldamine, turundus, sponsorlussuhted, kommunikatsiooni haldamine jne).

MTÜs Vanem Vend, Vanem Õde tegutseb hetkel kokku üle 30 vabatahtliku ja meie organisatsioonisiseseks suhtluskeeleks on eesti keel. Meie kontor asub aadressil Pepleri 27 (Tartu).

Kui soovid saada meie vabatahtlikuks tugiisikuks, siis tuleb sul läbida meie kahepäevane koolitus. Koolitused toimuvad kahel korral aastas (oktoober, aprill). Koolitust viivad läbi oma ala eksperdid ja koolitus on osalejatele tasuta. Kui soovid koolitusel osaleda, siis saada on CV ja lühike motivatsioonikiri aadressile vanemvendvanem6de@gmail.com. Kui kõhkled, siis võta meiega julgelt ühendust, koos jõuame selgusele!

Meiega liitumiseks pead:
§ olema vähemalt 18-aastane
§ elama alaliselt Tartus (enamuse nädalast vähemalt aasta aega pärast programmiga liitumist)
§ olema õppinud oma elukogemustest ja soovima sellele tuginedes teistele toeks ja eeskujuks olla
§ soovima pühendada oma aega ja panustada meie ühiskonna arengusse
§ olema karistamata “Lastekaitseseaduse” § 20 loetletud lõigete alusel ja sul peab olema lubatud Eesti Vabariigi seaduste kohaselt töötada lastega.

LIISI KOGEMUSLUGU

Minu südamesoov teha enamat ja anda tagasi vabatahtlikuna, leidis väljundi kahe ja poole aasta eest. Olin mõelnud mitme eestvedamise peale, aga ükski neist polnud mind kõnetanud nii, nagu tegi seda Vanem Vend, Vanem Õde. Selle juures köitsid mind ennekõike vahetu mõju ja pikaajaline seotus tulevase venna või õega, aga pärast esimesi kohtumisi teiste vabatahtlikega ka neist õhkuv soojus ja teotahe. Tundsin, et olin leidnud oma koha.

OLE ROHKEM.