Vanem Vend, Vanem Õde

Meie missioon on toetada ühiskonnas sõprust, eeskuju ja täiendavat emotsionaalset tuge vajavaid lapsi, tagada nende õigus olla ära kuulatud, ennetada nende riskirühma sattumist ja soodustada nende riskirühmast välja toomist, luues seeläbi tugevad eeldused nende kasvamiseks terve enesehinnanguga edumeelseteks inimesteks.

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde eesmärk on aidata luua üks-ühele sõprussuhet täiskasvanud vabatahtliku ja lapse vahe.

Lisaks vabatahtliku tugiisiku rollile on võimalik end arendada ka muudes valdkondades (nt ürituste korraldamine, turundus, sponsorlussuhted, kommunikatsiooni haldamine jne).

MTÜs Vanem Vend, Vanem Õde tegutseb hetkel kokku üle 30 vabatahtliku ja meie organisatsioonisiseseks suhtluskeeleks on eesti keel. Meie kontor asub aadressil Pepleri 27 (Tartu).
Kui soovid saada meie vabatahtlikuks tugiisikuks, siis tuleb sul läbida meie kahepäevane koolitus. Koolitused toimuvad kahel korral aastas (oktoober, aprill). Koolitust viivad läbi oma ala eksperdid ja koolitus on osalejatele tasuta. Kui soovid koolitusel osaleda, siis saada on CV ja lühike motivatsioonikiri aadressile vanemvendvanem6de@gmail.com. Kui kõhkled, siis võta meiega julgelt ühendust, koos jõuame selgusele!

Meiega liitumiseks pead:
§ olema vähemalt 18-aastane
§ elama alaliselt Tartus (enamuse nädalast vähemalt aasta aega pärast programmiga liitumist)
§ olema õppinud oma elukogemustest ja soovima sellele tuginedes teistele toeks ja eeskujuks olla
§ soovima pühendada oma aega ja panustada meie ühiskonna arengusse
§ olema karistamata “Lastekaitseseaduse” § 20 loetletud lõigete alusel ja sul peab olema lubatud Eesti Vabariigi seaduste kohaselt töötada lastega.

Lisainfot lähenevate koolituste, meie tegevuse ja muude panustamisvõimaluste kohta leiate Facebookist @vanemvendvanemode ja meie kodulehelt vanemvendvanemõde.ee (Kui OR koduleht õ-tähega aadressi linkida ei luba, siis kasutage aadressi vanemvendvanemode.ee).

KOGEMUSLUGU

Otsustasin liituda MTÜga Vanem Vend, Vanem Õde kuna soovisin paigutada oma aega ettevõtmisesse, kus sellest päriselt ka kasu oleks ning kuuldes Vanem Vend, Vanem Õde ideest, teadsin koheselt, et see on midagi minu jaoks. Programmi kaudu tutvusin oma praeguse noorema vennaga. Väikeste lastega olin varasemalt palju kokku puutunud, kuid väljakutse tekkis minu jaoks siis, kui valisin nooremaks sõbraks 16-aastase noormehe. Kartsin, et ei suuda temaga usalduslikku suhet luua, kuid nüüd, peaaegu aasta hiljem, ei saaks ma oma valikuga rohkem rahul olla. Tunnen, et olen endale saanud uue ja vahva sõbra, kellega koos aega veeta ning kellele vajadusel toeks olla. Suhtlusest oma noorema sõbraga olen saanud juurde enesekindlust. Programmis osalemine on mind ka minu bioloogilise vennaga lähedasemaks teinud.
MTÜs Vanem Vend, Vanem Õde hoiavad kõik kokku ning üksteise jaoks ollakse olemas nii muredes kui rõõmudes. See ei ole selline vabatahtlik tegevus, mida saab justkui möödaminnes teha, see vajab nii aega, pühendumist kui kannatlikkust. Kuid see on seda väärt!

UURI LIITUMISE KOHTA

INFOÕHTUD:

26. september, 18:15, Aparaadi noortekas (Kastani 42)