Vanem Vend, Vanem Õde

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde eesmärkideks on toetada ühiskonnas tuge ja eeskuju vajavaid lapsi, et ennetada nende riskigruppi sattumist ning pakkuda lastele tervet eeskuju, millele nad tuleviku valikuid tehes tugineda saaksid.

Organisatsiooni eesmärk on luua täiskasvanust vabatahtliku ja lapse vahel üks-ühele sõprussuhe, mis toetab nooremate õdede ja vendade positiivse enesehinnangu ja maailmavaate kujunemist.

Lisaks tugiisiku rollile on võimalik vabatahtlikul end arendada ka muudes valdkondades, milleks on näiteks ürituste korraldamine, turundus (nt sponsorite otsimine), projektide kirjutamine, kommunikatsiooni haldamine (blogi, Facebook, meediaga suhtlemine) ning disain ja kujundus.

Ühtlasi on vabatahtlikul võimalus oma lennukaid ideid realiseerida ning saada väga hea meeskonnatöö kogemus.

KÜLLI KOGEMUSLUGU

Alustasin vabatahtliku tegevusega üsna noorelt, põhikoolis. Umbes samal ajal märkasin esimest korda ka infot programmi Vanem Vend, Vanem Õde (VVVÕ) kohta, ent olin siis veel liiga noor ja nii see jäigi mind tulevikku ootama. Vabatahtlik töö tähendab minu jaoks võimalust panustada tegevusse, millesse ma usun, ning teha seda südamega. Selles ei saa eriti midagi valesti teha, sest südamest tegutsedes õnnestub ettevõtmine igal juhul. VVVÕ on minu jaoks programm, kus saab olla vabatahtlik selle kõige tähtsamas ja siiramas mõttes, sõna otseses tähenduses – selline sõber saabki olla ainult vabatahtlik. Mina olen väga rahul: olen kohtunud paljude heade inimestega, kes teevad õiget asja, ma olen palju rõõmu tundnud ning rohkelt õppinud.

Eelkõige õppisin ma olema tingimusteta hooliv vanem õde. Ma sain aru, et ma saan endale võtta huvitava rolli – saan olla vanem õde, kes usub alati oma nooremasse õesse. Nii on tal lihtsam endasse uskuda, ka siis, kui ei lähe just kõige paremini koolis või kodus. Igasugused eduelamused on äärmiselt tähtsad ning nii ma peangi nendele tähelepanu pööramist väga tähtsaks. Teiseks oluliseks väärtuseks pean ausust, eelkõige mu noorema õe võimalust olla minuga aus. Ma ei ole järjekordne täiskasvanu, kes pahandab ja hurjutab. Otsustasin selles mõttes vabalt võtta ning vajadusel rääkida eelkõige enda kogemustest: miks mina ei suitseta või jälgin oma alkoholitarbimise harjumusi.

Kõige rohkem on mind rõõmustanud need hetked, mil ma näen, kui palju on mu noorem õde arenenud ja kui täiskasvanulikult võib ta mõnikord mõelda. On suur rõõm mõista, et kellelgi, kellele ma elan väga palju kaasa, hakkab paremini minema. Olin väga uhke, kui mu noorem õde jagas minuga isegi oma e-kooli parooli, et saaksin näha, kuidas (=kui hästi) tal koolis läheb. Ma veendusin, et jagatud rõõm on veel suurem ja kõik lapsed tahavad (kas või aeg-ajalt) head olla. Ma soovin selleks kõigeks võimaluse anda.

UURI LIITUMISE KOHTA

INFOÕHTUD:

24.09.2018 algusega 18.00, Ülikooli 20 (Ülikooli kohvik)