Korporatsioon Vironia

 

Korporatsioon Vironia on põneva ajalooga vanim Eesti üliõpilaskorporatsioon, mis on andnud väärika panuse Eesti arengule, kus on austusväärne vilistlaskond ning eesrindlik tegevliikmeskond.
Kõige parem võimalus meiega tutvumiseks on läbi külalisõhtute, mida korraldame iga semestri alguses. Täpsemat infot külalisõhtute ja muu kohta leiab meie kodulehelt www.vironia.ee või Facebookist.
VIRONIAST ÜLDISELT
Korporatsioon Vironia on avatud kõigile eesti soost meestudengitele, kes tahavad tunda ja kogeda akadeemilise elu kõiki tahke, kellele on olulised traditsioonid, inimlikud väärtused, sõprussidemed, kes tahavad end kultuurilises mõttes maksimaalselt harida. Meie lipukirjaks on “Ühisus, Kindlus, Ausus”. Need omadused iseloomustavad meie organisatsiooni ja selle liikmeid. Oleme ausad enese ja teiste vastu ning püüdleme ühises kindlameelususes oma sihtide poole.
Vironia asutati 26. novembril 1900 Riias Riia Polütehnilises Instituudis õppivate eesti meestudengite poolt vastukaaluks baltisaksa korporatsioonidele. Juba oma algusaastail Riias oli viroonlasele omane härrasmehelikkus ning viisakus, millega eestimeelsed noormehed baltisakslaslikule hedonismile vastanduda proovisid. Kui 1918. aastal tuli eestlastel kätte võtta relvad, et kaitsta oma verivärsket iseseisvust, astusid viroonlased kui üks mees Eesti eest välja. N-ö Wabariigi aeg oli Vironiale õitsenguperiood, kus me liikmed tegelesid järjepidevalt ühiskondlikult aktiivse tegevuse ning enesearendamisega – Vironia vilistlased nagu Ernst Enno, Edgar Johan Kuusik ning Roman Toi on andnud palju eestluse arendamiseks nii vaimsetes kui füüsilistes valdkondades.
Tänapäeval on Vironia eesrindlik ning elujõuline üliõpilaskorporatsioon, mille ridadesse kuulub üle viiesaja liikme üle maailma. Vironia pealmine tegevus toimub nii Tartus kui ka Tallinnas. Igapäevane korporandi elu meenutab seda, mida võis samades ruumides näha peaaegu sada aastat tagasi – vahet pole, kas konventi väisab rebane, seltsivend või vilistlane. Aktiivne korporatsioonielu sisaldab endas mitmeid üritusi, iganädalasi koosviibimisi ning palju muud.


UURI LIITUMISE KOHTA

KÜLALISÕHTUD:

– 15. veebruar
– 1. märts
– 7. märts
algusega 20:00, Lai 30