Korporatsioon Vironia

Üliõpilaskorporatsioonid on kindla sümboolika ning sisekorraga tudengiorganisatsioonid, mille ajalugu ulatub sajandite tagusesse aega, seega järjepidavus ning traditsioonid on Vironias au sees peetavad väärtused. Igapäevaelu Vironia liikmena on väljakutsuv ning põnev, pakkudes tudengile võimalusi, mida ei leia väljaspool akadeemilist maailma. Täiskasvanute ellu astuv tudeng on tänu korporatsioonis saadud kogemustele valmis vastu seisma mis tahes olukordadele.

Vironia on oma pika ja põneva ajaloo jooksul asunud nii Riias, Tartus kui ka Tallinnas. Juba oma algusaastail Riias oli viroonlasele omane härrasmehelikkus ning viisakus, millega eestimeelsed noormehed baltisakslaslikule hedonismile vastanduda proovisid. Kui 1918. aastal tuli eestlastel kätte võtta relvad, et kaitsta oma verivärsket iseseisvust, astusid viroonlased kui üks mees Eesti eest punaohu vastu välja. Kuus Vironia liiget Vabadussõjas kahjuks ka langes, kuid tänu nende ning teiste meeste ohverdustele sai Vironia tegutseda vabas Eestis. N-ö Wabariigi aeg oli Vironiale õitsenguperiood, kus me liikmed tegelesid järjepidevalt ühiskondlikult aktiivse tegevuse ning enesearendamisega – Vironia vilistlased nagu Ernst Enno, Edgar Johan Kuusik ning Roman Toi on andnud palju eestluse arendamiseks nii vaimsetes kui füüsilistes valdkondades.

Nõukogude okupatsioon saatis Vironia tegevuse Eestis küll vägivaldselt ning seadusevastaselt laiali, kuid Vironia tegevus jätkus paguluses – lisaks mitmetele väliseestlastest moodustunud koondistele välismaal toimus tihtilugu ka põrandaaluseid kokkusaamisi Eestis, kus tihtilugu kippusid Vironia liikmete „sünnipäevad“ ning nendega kaasnevad peod langema Vironia asutamisaastapäevale.

Taasiseseisvumise pika protsessi käigus taastati ka Vironia tegevus Eestis ning noori viroonlasi tekkis nii Tallinnasse kui ka Tartusse.

Tänapäeval on Vironia eesrindlik ning elujõuline korporatsioon, mille ridadesse kuulub üle viiesaja inimese üle maailma. Peamine tegevus toimub aga nii Tartus kui Tallinnas, kui igapäevane korporandi elu meenutab veidi toda, mida võis samades ruumides näha peaaegu sada aastat tagasi – rebased õpivad akadeemilise maailma iseärasusi ning tunnevad seltsivendade ning vilistlaste heldet kuid ka kindlameelset kasvatust; seltsivennad leiavad endid saamas oskusi, mida suudab pakkuda vaid üliõpilaskorporatsioon; vilistlased aga tulevad mõnel kenal nädalavahetustel ära oma armsate perede juurest, et saada kokku omade vanade sõpradega ning heietada oma noorusajal tehtud tempude üle.

Liitumishuvilistel on rangelt soovituslik osa võtta planeeritud külalisõhtutest, kus õllelaua taga saab tundma korporatsiooni olemust ning siselu nii kõnede, majatuuri kui ka lihtsalt olemasolevate liikmetega vestlemise kaudu, ning samuti tasub ühendust võtta Tartu konvendi oldermanni ehk rebaste kasvataja ning juhendaja Jaagup Leplandiga kas telefonil 5835 8571 või e-maili jaagup.lepland@vironia.ee kaudu, et näha oma silmadega, milline näeb välja Vironia igapäevategevus. Külalisõhtute kuupäevi leiab meie koduleheküljelt www.vironia.ee ning ka Facebooki’i lehelt kui ka plakatitelt, mis semestri algul kõikide Tartu ühiselamute ning õppeasutuste fuajeede seinu ehivad.

UURI LIITUMISE KOHTA

KÜLALISÕHTUD:

17. veebruaril, 2. märtsil ning 10. märtsil algusega 20:15