Selle aasta aprillis toimus Eesti Rahva Muuseumis OLE ROHKEM auhinnagala, kus tunnustati silmapaistvaid tudengeid, tudengiorganisatsioone ja nende toetajaid. Missugune on aga võitjatepoolne järelkaja?
1) Mida selle tunnustuse saamine Teile tähendas? Kuidas sellele reageerisite?
2) Millega olete pärast auhinna saamist tegelenud? (Uued projektid, uued eesmärgid, muutused töö- või koolielus jne)
3) Mida ütleksite või soovitaksite teistele inimestele pärast sellise tunnustuse saamist?
Martin Noorkõiv – aasta tudeng:
1) Mulle tähendas see väga palju. Olen sisuliselt kogu oma tööelu pühendanud Tartus noorte ja tudengite aktiivsuse arengule. Samal aastal lõpetasin just ka magistri ja mõneks ajaks tudengipõlve. See oli väga sümboolne ja tänuväärne lõppakord sellele eluetapile.
2) Olen liikunud järjest enam demokraatia ja avaliku arutelu teemade juurde. Hetkel ei saa konkreetsete organisatsioonide ja projektide nimesid veel öelda, kuna need on arendusfaasis. Igal juhul hakkan aktiivsemalt demokraatiaarendusega tegelema (ja kirjutama ka). Samal ajal jätkan ka Domus Dorpatensises DD Akadeemia programmi arendamise ja laiendamisega.
3) Mitte, et see oht reaalne oleks, aga mitte jääda loorberitele puhkama. Aga kes juba nii aktiivselt tegutseb, ei see teistmoodi oskagi.
Joel Starkopf – aasta tudengisõber:
1) Tunnustus oli minu jaoks suur ja väga meeldiv üllatus. Tunnustus tehtud töö eest on alati innustav ja energiat andev. Loodan, et sel sügissemestril ettevalmistatud õppematerjalid ja tehtud loengud-praktikumid on sellele kinnituseks.
2) Olulisi muutusi pärast auhinnagalat minu igapäevatöös ei ole toimunud. Ikka õppe-, ravi- ja teadustöös.
3) Parim, mida soovida, on tunda mõnu õppimisest ja õpetamisest!
Eesti Üliõpilaskondade Liit – aasta Tartu-väline tudengiorganisatsioon:
1) Selline tunnustus annab märku, et EÜL liigub õiges suunas, olles olulise väärtusega ka veidi laiemale ringile. MTÜde juhatuses tegutsemine võib igapäevarutiini keskel tunduda mittetänuväärne töö, sest muutuste eestvedamine ja läbisurumine võtab aega, mistõttu võib raskematel perioodidel jaks raugeda. Väline tunnustus annab taas jõudu juurde, et tegutsetakse õige asja nimel ja kellelegi läheb korda see, mida sa igapäevaselt hingega teed.
2) EÜLi töö käib kogu aeg edasi. Suurematest projektidest võib esile tuua näiteks üliõpilasesindajate eestkoste võimekuse projekti, mida aitab KÜSK (SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital – toim.) meil realiseerida ja European Students Convention korraldada, kus ootame märtsis Tallinnasse Euroopa üliõpilasesinduste katuseorganisatsioone. ESC keskendub rahvusvaheliste üliõpilaste kaasamisele üliõpilasesindustes. Projekti raames korraldame aasta vältel esindajatele erinevaid koolitusi, mis kasvatavad esindajate kompetentsi erinevates valdkondades – raamatupidamisest laiemate eesmärkide sätestamiseni ja ühiskondliku eesmärgi saavutamiseni.
3) Kuigi tunnustuse saamine on oluline, siis ei tohi lasta sellel endale pähe hakata. Tagasihoidlikkus, millel on kõrval vürtsiks kompetentsus, annab alati parema tulemuse kui n-ö vanal rasval liugu laskmine. #Stayhumble
/Vastas: EÜLi praegune juht Britt Järvet, kelle arust oli küsimustele veidi keeruline vastata, kuna autasu saadi eelmise juhatuse ajal. Paraku on nende organisatsioon väga juhtide nägu, kes tol hetkel kogu asja eest veavad.
MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde – aasta suurima ühiskondliku mõjuga tudengiorganisatsioon:
1) See tiitel oli meie jaoks suur au! Meie vabatahtlikud panustavad järjepidevalt Eesti ühiskonna arengusse ja selline tunnustus innustas meid kõiki valitud teel jätkama.
2) MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde on pidevas muutumises ja hetkel oleme võtnud suuna oma programmi kvaliteedi tõstmise poole.
3) Meil kõigil on võime muuta ühiskonda, kus me elame. Igaühel on võimalus kuulata, kui meie lähedasel on mure, mida kurta. Igaühel on võimalus aidata, kui näeme hädasolijat ja olla toeks raskel hetkel. Näidata üles siirast rõõmu, kui kellelgi läheb hästi. Me kõik saame olla kellelegi heaks sõbraks ja eeskujuks ning muuta seeläbi meie ühiskonda paremaks!
/Vastas: arengujuht Hanna Kriiska.
Werner – aasta koostööpartner:
* Miks näeb üks ettevõte vaeva, et toetada nii pika aja vältel tudengeid ja (tudengi)organisatsioone?
Olles olnud Werneriga seotud üle 9 aasta, siis olen kohanud selle aja jooksul väga mitmeid tudengiorganisatsioonide juhte ja tegevliikmeid. Isiklikult on mulle meeldinud, et kõikidel juhtidel on olnud kindel suund ja visioon. Muutuvas keskkonnas on tehtud häid valikuid ja miks mitte neid siis toetada.
* Mis on kolm Werneri tugevust koostööpartnerina?
OLE ROHKEM – see ütleb juba kõik kolm tugevust. Kui koostööpartner ja tudengiorganisatsioon suudavad koos olla rohkem ja teha rohkem, siis tavaliselt sünnib ka rohkem.
1) Olin väga üllatunud. Võttes arvesse seda, et Werner ei ole teinud kunagi midagi tunnustuse pärast. Hea meel oli mul pigem auhinnagala kutse üle. Kui lavale kutsuti, olin sõnatu, sest ei olnud end selleks üldse ette valmistanud. Teinekord oskan oodata ja kirjutan 10-leheküljelise kõne valmis.
3) Kui ei pane hinnalipikut külge ajale, mis pühendad hea idee sündimisele, siis tagasi saadu on väärt palju rohkemat. Tudeng, kes on võtnud vaevaks lisaks oma põhitööle (olla tudeng) aidata kaasas tudengielu arendamisele, näeb alati suuremat pilti. Noor, julge ja andekas aitab kaasa ajaloolise Tartu Ülikooli hoidmisele ja Tartu linna arengule. Julgeid mõtteid!
/Vastas: Jaan Kelp (JO tegevjuht/ Mattias Cafe OÜ).
Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts – aasta tudengiorgansatsioon ja aasta tegu (visioonikonverents „Tervise tuhat tahku“):
* Visioonikonverentsi korraldamine oli küllaltki keeruline protsess, mis võttis tohutult energiat ja nõudis emotsionaalset pingutust. Ei oska öelda konverentsi mõju suurust Eesti rahva seas, aga subjektiivse arvamusena võin väita, et terviseteemasid ja meditsiini kajastatakse meedias aina rohkem. Inimesed on huvitatud terviseteemadel rääkimisest ja võib loota, et visioonikonverents “Tervise tuhat tahku” aitas sellele kaasa. Auhind aitas just minu jaoks mõju suurust näha – sai korraks hinge tõmmata ja öelda, et tehtud töö oli oluline ka teistele ning minu panust märgati.
2) Kindlasti ei ole hoog raugenud, vaid pigem tuure juurde kogunud. Pärast võitu kandideerisin mina näiteks Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi presidendiks. Eks eesmärk on jäänud samaks – inimesed oleksid ikka tervemad ja õnnelikumad. Selles suunas töötan ma visalt edasi.
3) Ma soovitaksin enda mõtted teoks teha ja mitte kartusel läbikukkumise ees ennast tagasi hoida. Meie koostöövõrgustikus on nii palju suuri tegusid ja suurepäraseid inimesi. Selline tunnustus väärib kindlasti mainimist, andmaks teistele julgust ja teotahet.
/Vastas: praegune EAÜSi president Anu Parvelo.
Britta Põldma