Tudengielu ergutajad oktoobris

Olla tudeng on privileeg ja rõõm. Kuigi ühikas, teaduskonnahoone ja raamatukogu saavad osakeseks argipäevast, käib suur osa põnevat tudengielu ja huvitavaid ettevõtmisi ka sellest kolmnurgast väljaspool.

Tartu mõnusa ülikoolilinnana peidab endas hulga seniavastamata kohti või külastamata ettevõtmisi, mis ühe teadliku tudengi argipäeva põnevust toovad ja ka teadmiste või põnevate oskustega üllatavad. Aina pimenevad sügisõhtud ei ole ühikas konutamiseks, vaid ikka selleks, et talveks uusi tutvusi luua, mõnusalt aega veeta ning keha ja vaimu harida.

Mis ergutab tudengielu oktoobris? Mõned põnevad ettevõtmised, mis meil silma jäid ja kuhu oktoobriõhtutel koguneda.

FILMIFÄNNILE: OLE ROHKEM kinosõber eriseanss: „Doktor Strange”

Toimumiskoht: Cinamoni kinokeskus, Tasku keskus

Millal: 27. oktoober, vaata lisa www.cinamon.ee

OLE ROHKEM on ühendanud jõud kinoga Cinamon igakuiseks ühiseks filmiseansiks, mida meie arvates üks teadlik ja aktiivne tudeng kindlasti vaatama peaks. Fookuses on tõsielulised põnevikud ja maailmaspäästmine, millega Marveli Universumi superkangelane doktor Strange oktoobris rinda pistab. Peaosaline Benedict Cumberbatch on tõestanud ennast üsna mitmes põnevas rollis ja ootame huviga, et teda superkangelaste ridadesse lisada. Seansil ootavad tulijaid ka üllatused ja auhinnaloos. Samuti suur hulk teisi sinutaolisi tudengeid, kellele kõigile kinomaailm marudasti meeldib.

Lisaks korraldab Cinamon igal kuul YZZI päeva ehk nn soodsat kinokolmapäeva, kus kinopiletid on terve päeva vältel 2–3 eurot. Parim ja igati tudengisõbralikum viis, et ennast Hollywoodi ja kinoeluga kursis hoida. Oktoobrikuu YZZI päeva ja teiste eriürituste kohta leiad infot kino kodulehelt.

HARIVAD DOKIÕHTUD ELEKTRITEATRIS

Toimumiskoht: Elektriteater – Tartu Uue Teatri maja, Lai 37

Millal: oktoobris, vaata lisa www.elektriteater.ee

Filmid võivad olla mõnusad hollywood’ilikud või miks mitte täiesti tõetruud elust enesest ja põnevatest isikutest, maailma aktuaalsetest probleemidest ning küsimustest, millele on huvitav vastuseid leida. Elektriteatri, mõnusa õhkkonna ja saaliga alternatiivkino harivad dokfilmiõhtud on eelkõige suunatud tudengitele, kes soovivad filmivaatamise järel saalist pisut teadlikumana lahkuda ja miks mitte koos seansilt leitud tuttavaga hiljem arutelu kuskil Rüütli tänava mõnusas lokaalis või kõrvalasuvas Genklubis jätkata.

ERINEVATE TUBADE KLUBI  – „Otsuse anatoomia” ja „Kuningas Oidipus”

Toimumiskoht: Erinevate Tubade Klubi – Aparaaditehas, Kastani 42

Millal: oktoobrikuu õhtutel (vaata lähemalt Piletilevist)

Naudid teatrit ja tundub põnev ka ise kogu etenduse kulgemisele kaasa lüüa või tajuda kaasaegseid multimeediateatri elemente (animatsioon, 3D-mudeldamine, chromakeying jne)? Jah, Erinevate Tubade Klubi koos uudsete põnevate lahenduste ja etendustega on avatud nüüd ka Tartu Aparaaditehases. Oktoobris on võimalik teha otsuseid ja mõelda “mis siis kui” kaasa etendusel “Otsuse anatoomia”, kus peategelase saatus sõltub publiku tehtud otsustest. Või nautida uue aja teatrit etendusega „Kuningas Oidipus”, kus tee teatrirahva südamesse leiab isatapp, emapanek ja enesepimestamine täiesti uuel moel.

Aparaaditehasest, kus NSVLi ajal valmistati külmutusseadmeid, aga ka salajasi allveelaevaosi, on kujunemas Tartu üks põnevama õhkkonnaga rajoon. Lisaks hiljuti avatud Erinevate Tubade Klubile toimub Aparaaditehases tihti erinevaid üritusi, moetäikasid ja pidusid ning ka päevasel ajal saab seal vahvates butiikides-kohvikutes uudistada. Aparaaditehase kompleksi leiad Riiamäelt, Riia ja Kastani ristilt.

NAER ON TERVISEKS – ilmselgelt igal ajal. Naera ja elu on kohe hulga ilusam. Ununevad kõik argipäevamured ja ees terendab ilusam homne. Naera iga päev koos pere, kursakaaslaste, sõprade ja võhivõõrastega. Viimastega seoses pakume külastamiseks ka paari erilist üritust, mis sellele kaasa aitavad.

Ott Sepa Stand-Up komöödia „Suur rõõm väikestest asjadest“

Toimumiskoht: Vanemuise kontserdimaja, Vanemuise 7

Millal: 24. oktoober kell 19:00

Comedy Estonia „Suurel Laval“

Toimumiskoht: Athena Konverentsi- ja kultuurikeskus, Küütri 1

Millal: 15.oktoober kell 20:00

PÕGENE HALLOWEEN’I ÕUDUSES VÕI OLE OSA SELLEST

Toimumiskoht: Erinevad põgenemistoad üle Tartu

Millal: kõik oktoobriõhtud ja -päevad, kindlasti vaata halloweeni ürituste toimumist

Kui tihti oled lõuna- või õhtupoolikul kodus/ühikas sõpradega FB vahendusel nuputamas mida peale hakata? Kooli pole, õppida ei viitsi ja ellu kuluks ära väike adrenaliinisahmakas? Kui sul on punt vahvaid kaaslasi, vähemalt kaks tundi vaba aega ja tahtmine üheskoos midagi põnevat teha, siis tasub ennast kurssi viia erinevate Tartu põgenemistubadega. Igal ühel on rääkida oma põnev legend, mis tihti on õõvastav. Eesmärk on aga ühine – etteantud aja jooksul ruumist vihjete abil välja saada või tekkinud müsteerium lahendada. Abiks tuleb avatud mõtlemine, rolli sisse elamine ja tudengiloovus.

Kui muul ajal on mõte põgeneda jäänudki mõtteks, siis oktoober, halloweenikuu, on jubedamateks katsetusteks ja vahvaks kooliväliseks grupitööks ideaalne.

Põgenemistubasid on Tartus mitmeid:

  • ESCAPETARTU (Kus? Tiigi 78) – neli erinevat tuba: 007 Mission Hotel, Sherlock, Klass, Pshyco Lab. EscapeTartu korraldab ka laheda halloween’i eri. Hoia nende kodukal silm peal või broneeri mäng kohe. Vt www.escapetartu.ee
  • ESCAPER (Kus? Tiigi 78) – Hullu Kelder. Vt www.escaper.ee
  • ROOMSCAPE – 2 erinevat tuba – Tehase tn Lihunik (Kus? Tehase 16C) ja Palat nr 25 (Kus? Pikk 14). Vt www.roomscape.ee  
  • TARTU PÕGENEMISTUBA ( Kus? Tehase 21, 2. korrus) – 2 erinevat tuba: Vangikong ja Ülekuulamistuba. Vt www.tartupogenemistuba.ee
  • KOODIKELLER (Kus? Aparaaditehas, Kastani 42) – Jäljetult kadunud. Vt www.koodikeller.ee
  • SALALUUK (Kus? Kantri hotell, Riia 215) – Inimkaubitsejad. Vt www.salaluuk.ee
  • LOCK INN (Kus? Vanemuise 65) – Prõpjat. Vt www.lockinn.ee

1-4SPORTLIK ELUSTIIL VÄHENDAB ÕPPESTRESSI JA PARANDAB IMMUUNSUST. Lisaks eri spordiklubidele (MyFitness, TÜSK  jne), mis kõik pakuvad rohkes valikus rühmatrenne ja sportimisvõimalusi, on vahel hea aidata kaasa teiste unistuste täitumisele. Ehk on just sinu “Jõuad-jõuad!” puudu sellest kõige kõrgemast pjedestaalikohast?

TUDENGITE MV JUDOS

Toimumiskoht: A. Le Coq Sport Spordimaja, Ihaste tee 7

Millal: 16.oktoober kell 10:00–17:00

Tartu JK Tammeka – Nõmme Kalju FC, Premium Liiga  XXXV voor

Toimumiskoht: Tamme staadion

Millal: 28. oktoober kell 19:00

Jalgpall on maailma üks kõige ehedamate emotsioonidega sportmäng. Kas teadsid, et ka Tartul on oma jalgpalliklubid? Tule ela kaasa oma ülikoolilinna tiimile Tammeka. Naudi õhtut värskes õhus ehedate jalkaemotsioonidega ja veendu, et Eesti tulevased Euroopa meistrivõistlustel osalemised algavad just väiksest Tartust, kus on lihtsalt parim publik.

MEIE POTENTSIAAL JA SISEMINE VÄGI: VAIMNE JA KEHALINE TASAKAAL JOOGA KAUDU

Jooga teemaõhtud

Toimumiskoht: Tartu Joogakeskus, Kastani 38

Millal: reedeti, kell 18:00, vaata lisa www.tartujoogakeskus.com

Eksamisess läheneb ja koolistress suureneb iga päevaga, mille kalendrist maha tõmbame. Oled kuulnud eri tehnikatest, mis aitavad pingetest lahti saada, kuid kõik tundub keeruline ja kättesaamatu? Tartu Joogakeskus teeb igal reedel kell 18:00 teemaõhtuid eri jooga- ja taoismitehnikatest. Mine üksi või koos sõbraga. Kohapeal on kõigi eesmärk õppida ennast paremini tundma ja vabaneda tekkivast stressist, mida on tänapäeva ühiskonnas palju.

EESTI MUUSIKAKULD: TÕNIS MÄGI & IVO LINNA 100

Toimumiskoht: Vanemuise kontserdimaja, Vanemuise 6

Millal: 29. oktoober

Aastal 1966 astusid lavale paarikuuse vahega ja täiesti erineva muusikagrupi (Müstikud vs. Rütmikud) koosseisus Tõnis Mägi ja Ivo Linna. Võta vaba õhtu õppimisest, pane ennast viisakalt riide ning naudi muusikat ja muusikuid, kes ennast juba pool sajandit rahva südamesse laulnud ja teavad, kui uhke on olla eestlane, tudeng Tartus.

Vanemuise kontserdimajast leiad veel hulga põnevat ja tudengi sügisplaanides võiks olla vähemalt kord ka viisakat teatrit külastada. Tutvu mängukavaga www.vanemuine.ee.

MÕNUS MUUSIKALAENG OTSE ARHIIVIST

Toimumiskoht: Arhiiv, Vanemuise 19

Millal: oktoobrikuu reeded

Kui sind paelub alternatiivne tantsumuusika kaunite visuaalide saatel, on sinu peoks SÜNK (7.10), mis on ühekorraga nii seiklusreiv kui ka kunstielamus. Kui soovid kõrge energiatasemega öö läbi pidutseda, tasub sammud seada Tartu Massive üritusele (14.10), teiste sõnadega põrandaalune trumm ja bass ning veel kord bass. Enne õudset halloween’i ootab veel mõnus östrogeenisahmak Ladies Night üritusel (28.10). Kui oled aga tulihingeline rokisõber, siis toimub igal nädalal ka rokiviktoriin Rocktoriin. Tasub minna teiste rokkaritega mõtteid ragistama, et pärast hea mussi saatel klaase kokku lüüa.

TÄHED JA TEADUS – TELESKOOBIÕHTUD AHHAAS

Toimumiskoht: Ahhaa teaduskeskus

Millal: 10.–11. oktoober

Pimedates saabuvates sügisõhtutes on ka palju põnevat, müstilist ja positiivset. Näiteks saab nautida imeilusat ja selget tähistaevast, kus kogu kauge kosmos kõigi planeetide ja taevakehadega kohe eriti kaunis paistab. Kui seda üksi on pisut keeruline teha, võib alati teistega liituda ja üht-teist uut õppida. Oktoobri hakul on võimalik tähistaevast nautida teleskoobiõhtutel: uurida planeete ja neist ka foto teha. Samuti on Ahhaa keskuses põnev püsinäitus ja eriprogramm sügisesel koolivaheajal. Passi peale!

Toiminguid ja tegevusi jätkub! Naudi Tartu sügist, tegus tudeng!

Ave Annuk