AIESEC in Tartu

INFOÕHTUD:

soon™

ORGANISATSIOONIST

AIESEC on maailma suurim rahvusvaheline noorteorganisatsioon, mille eesmärgiks on anda noortele praktilist juhtimiskogemust. AIESECis on sul võimalik omandada oskuseid ja teadmisi ning neid kohe ka kasutama hakata. Selleks on meil kolm erinevat viisi – meeskonnaliikmekogemus, praktika läbimine välismaal ja vabatahtlik töö välismaal.

Meeskonnaliikmena saad proovida kätt nii müügis, turunduses, personalitöös kui ka projektide korraldamises. Meie liikmekogemus on pool aastat, mis tähendab seda, et juba esimese semestri lõpus avaneb sul võimalus kandideerida tiimijuhiks ja saada meeskonnajuhtimise kogemus. Lisaks koolitustele, konverentsidele ja meeskonnakogemusele pakume sulle suurepärast professionaalset suhtlusvõrgustikku, kust leiab praeguste liikmete kõrval ka AIESECi väga edukad vilistlased. Paljud AIESECi liikmed on ka ise talvel või suvel välismaal vabatahtlikud või praktikal.
Kõik AIESECi tegemised on ajendatud ideest, et maailmas püsiks rahu ning inimesed kasutaksid ära enda täit potentsiaali. Et neid ideid ellu viia, tahame kaasata iga noort inimest üle kogu maailma. AIESECi üheks koostööpartneriks on ÜRO, kelle seatud 17 säästva arengu eesmärki on AIESECi projektidega tihedalt seotud.

LAURA KOGEMUSLUGU

Minu teekond AIESECis sai alguse mu ülikooli esimesel aastal, kui ma tundsin, et koolis on igav. Teooriat tuli õppida palju, aga kuskil polnud võimalik enda oskuseid proovile panna. Mind mõjutasid ka mu sõbranna sõnad, et see on see organisatsioon, mille liikmed jõuavad kaugele.
Nüüdseks olen olnud nii meeskonnaliige kui ka tiimijuht. Üks põnev aeg ehk asepresidendi periood on veel pooleli. Olen saanud proovida kätt praktikavõimaluste tutvustamises, turunduses ehk teinud Facebooki kampaaniaid ja materjalid, kommunikatsioonis ehk kõige lihtsam suhtekorraldus maailma suurima tudengiorganisatsiooni heaks, ürituste korraldamises ja paljus muus praktilises. Kõige lahedam on aga see, et pea iga oskus, mida ma olen AIESECis õppinud, tuleb kasuks töömaastikul ning annab eelise unistuste töökohale kandideerides.
Tuleb tõdeda, et olen tänu AIESECile nii palju kasvanud ja arenenud.

ELISE KOGEMUSLUGU

Minu nimi on Elis, olen 20-aastane Tartu Ülikooli tudeng. Ausalt öeldes ei olnud mul alguses plaani organisatsiooniga liituda, kuid otsustasin siiski uudishimust infoõhtule minna. Infoõhtul, kuulates liikmete lugusid, mõistsin, et sooviksin ka neid kogeda. Siiani olen AIESECis tegelenud müügiga, korraldanud konverentsi, toonud vabatahtlikke Eestisse, olnud toeks vabatahtlikele ning ka uutele liikmetele ning osalenud huvitavatel ja arendavatel koolitustel.

Elus saab inimene vaid seda, mida ta julgeb võtta. AIESEC pakub tudengitele võimalusi arendada end erinevates valdkondades ning aidata ka teistel end arendada. Selles organisatsioonis saab panustada nii enda, aga jätta jälg ka teiste tulevikku. Tänu sellele olen leidnud palju uusi tutvusi, arenenud ja kaotanud palju ebakindlust, avastanud uusi oskusi ja üllatanud inimesi enda ümber. Liitudes AIESECiga ja sukeldudes organisatsiooni tegevusse, hakkasin mõistma, mida nii organisatsioonil kui ka mul endal vaja on ning oskasin võtta kogemusest maksimumi. AIESECist saab tutvusi, sõpru ja kogemusi igapäevaeluks ja tulevikuks ning kogemuse väärtust on näha reaalajas.

OLE ROHKEM.