Hoidumaks apteegist, neljast seinast ja voodirežiimist

Hoidumaks apteegist, neljast seinast ja voodirežiimist

Talv on käes ja sellega koos külmetus- ja viirushaiguste laine. Siinkohal kutsun kõiki ajurakkude saatusest hoolivaid tudengeid mütsi ja salli kandmise aktsioonile (kanname ära!) ning jagan mõned nipid, kuidas end haigustest säästa või turgutada, kui juba haigus kallal. Ennetava meetodina immuunsüsteemi tugevdamiseks sobivad hästi erinevad taimeteed, näiteks punase päevakübara tee. Päevakübarat saab tarbida ka tinktuurina, mida saab apteegist. Lisaks immuunsuse tõstmisele kiirendab see imepärane taim haigustest paranemist, leevendab nohu, kurgupõletikku, palavikku ja peavalu. Organismi toonust tõstavad ka hariliku võilille, pune, salvei ja põdrasambliku ravimteed, samuti pärnaõie- ja vaarikatee ning roheline tee. Süüa tasub antioksüdante sisaldavaid marju nagu astelpaju (mille head…
Juhtkiri: Kingid ei saja ainult kaubamajadest

Juhtkiri: Kingid ei saja ainult kaubamajadest

Detsembrikuud võib tituleerida tarbimiskuuks: kihisevad joogid, tohutult palju sööki ja kõrgustesse ulatuvad kingikuhjad, mis paratamatult näivad kuuluvat õigete jõulude juurde. Psühholoog doktor Gad Saad on defineerinud mõiste homo consumericus, mis tähistab inimeste tarbimisharjumuste ja evolutsioonilise arengu kooskõla. Tarbijateks sünnitakse ning üks peamisi rahakoti tühjendajaid - lähedastele kingituste tegemine - on inimloomuse instinkt kaitsta ja edasi kanda geene. Kuigi doktor Saadi uurimus jätab mulje, et oleme evolutsiooniliste tagajärgede vastu võimetud, on mitmeid mooduseid, kuidas jõuluajal massitarbimisest hoiduda ning olla oma valikutega soodsam ja keskkonnasõbralikum. Üheks selliseks on isetehtud esemete kinkimine. Kirjanik Douglas Coupland on öelnud, et enda tehtud kingitused on hirmutavad,…
Evert Nõlv: valvetudeng, kes tahab IT abil inimeste elu paremaks muuta

Evert Nõlv: valvetudeng, kes tahab IT abil inimeste elu paremaks muuta

Evert Nõlv on täiskohaga IT-tudeng, kes juhendab matemaatika-informaatikateaduskonnas praktikume ja täiendab ennast IT-õiguse valdkonnas. Evert oli möödunud kevadel Tartu Ülikooli Karjääripäeva peakorraldaja ning on mitmel sügisel aidanud vedada teaduskonna Rebasekonverentsi. Lisaks jõuab ta samal ajal seista tudengite arvamuse eest üliõpilasesinduses ja tegeleda rahvatantsuga. Üsnagi kõnekas fakt Everti kohta on see, et arvutiteaduse instituudi juhataja kutsub teda valvetudengiks, millega märgib noormehe esindajastaatust tudengkonna hulgas. „Taoline termin on läbi käinud, kui on vaja uurida tudengite arvamust või kedagi teaduskonnast näiteks Teeviidale või Robotexile meid esindama saata, siis küsitakse minult ja ma kas lähen ise või leian inimesed, kes lähevad,“ räägib Evert. Arvutiteaduse instituudi…