Ülikooli Kultuuriklubi korraldab kaks korda aastas, sügisel ja kevadel, Tartu Tudengipäevi, millel on ligikaudu 30-aastane ajalugu. Klubi liikmed on pärit erinevate Tartu kõrgkoolide erinevatelt erialadelt, mis teeb seltskonna väga mitmekesiseks ja põnevaks. Kultuuriklubi tegemistest rääkis lähemalt Kaarel Lott, kes on klubis tegutsenud 3 aastat ning alates eelmisest kevadest on ta Tartu Tudengipäevade projektijuht.
Mis on Kultuuriklubi ning millega see tegeleb?
Põhitegevusena korraldame kaks korda aastas, sügisel ja kevadel, Tartu Tudengipäevade festivali. Lisaks sellele on Kultuuriklubil eraldi tiimi siseüritused terve aasta vältel: käime koos teatris, meil on matkad ja peod ja muud tiimiüritused. Põhiväljund klubil on siiski Tartu Tudengipäevade korraldamine.
Kui suur tiim teil on?
Praegu on meid natukene alla 20, aga üldiselt on meid 30 kanti. Kuna kevadfestival on üpris suur, siis selle korraldamiseks on vaja päris palju inimesi. Meil eelmine hooaeg paljud inimesed lõpetasid, sest nende ülikoolitee lõppes. Nüüd on tiim natuke väiksem ja ootamegi uusi liikmeid.
Miks peaks Kultuuriklubiga liituma? Mida pakub Kultuuriklubi tudengile?
Kultuuriklubi on minu arust elustiil. Kui sa liitud selle pundiga ja tõesti panustad, siis on see kogemus tohutult võimas. Me oleme ülelinnaline organisatsioon, meil on igasugustest koolidest liikmeid. Seepärast on ka punt hästi mitmekesine ja kõik on väga muhedad. Koos on palju ühistegevusi ning teistelt liikmetelt on nii mõndagi nii elu enese kui ka festivali korraldamise kohta õppida.
Meie põhitegevus, Tartu Tudengipäevade korraldamine, on päris proovile panev. Sa saad varakult enda kätte midagi sellist, mida üldiselt noorte kätte ei usaldata. See on päris huvitav nähtus: nii suur festival ja seda korraldavad inimesed, kes alles õpivad, kuidas festivali teha. Kõigil on eksimine muidugi lubatud, keskkond on meil hästi toetav. Iga liige korraldab festivalil mõnda üritust. Saab ise valida, kas tahad mõne vahva ürituse välja mõelda või proovida kätt mõne traditsioonilise ürituse korraldamises. Lisaks sellele on meil ka 8 erinevat toimkonda, mis tegelevad näiteks turunduse, meedia, programmi, tehnika või personaliga, nii et saab erinevaid valdkondi ka toimkondade töös katsetada.
Keda ootate enda klubiga liituma?
Selliseid särasilmseid, entusiastlikke ja muhedaid inimesi. Festivali korraldamine on muidugi väga äge asi, mida endale CVsse kirja saada, aga tegelikult on selle juures kõige kihvtim see, et seda on maru pull üheskoos teha. Liituma ootakski selliseid vahvaid inimesi, kellega saab koos nalja teha, samas tõsiselt asju arutada ning kes on valmis tööd tegema. Varasema kogemuse puudumine pole absoluutselt mingiks takistuseks. Kui on pealehakkamist ja iseloomu, siis on kõik teretulnud.
Mida peab liitumiseks tegema?
Liitumiseks on meile vaja saata CV ja motivatsioonikiri. Nende põhjal valime välja inimesed, kelle kutsume vestlusele ja räägime nendega natuke. Need, kelle me vestlustelt välja valime, võtame sellele sügisfestivalile vabatahtlikeks ja kui nad on festivali ajal tublid, siis pärast saavad nad klubi täisväärtuslikeks liikmeteks. Kevadel saavad nad hakata oma esimest üritust korraldama.
Mis rolli mängivad seltsid ja klubid üldiselt tudengielus?
See on minu meelest üks põhilisi osasid tudengielus. Seltsid ja organisatsioonid annavad sotsiaalse võrgustiku. Need annavad sageli motivatsiooni, et üldse oma õpingutega tegeleda, sest kool võib vahepeal muutuda raskeks ja võib tekkida motivatsioonipuudus. Sellistest organisatsioonidest aga leiad endale ümber inimesed, kes sinust hoolivad, kes motiveerivad ja teevad tudengiaja meeldejäävaks ja lahedaks. Ilma kuhugi kuulumata võib tudengiaeg olla üsna kuiv.
Autor: Ester Asso