EVÜS ehk Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Selts on Eestis õppivaid loomaarsti eriala tudengeid liitev ühendus. Lisaks liikmete eest seismisele seisab selts hea veterinaariahariduse edendamise eest.
Seltsi tegevus on jaotatud kolmeks. Esimene osa hõlmab õppetööd ja enesetäiendust. Seltsi liikmed osalevad üliõpilasesinduses, erinevates instituudi ja ülikooli komisjonides ning nõukogudes. Samuti korraldatakse juba teist aastat väga populaarset loengute ja seminaride sarja Praktiline Veterinaarmeditsiin, kus spetsialistid käivad rääkimas erinevatest teemadest, mida õppekava muidu ette ei näe.
Teine osa hõlmab erinevaid seltsi sise- ja välisüritusi. Liikmetele korraldatakse igakuiseid kokkusaamisi, käiakse väljas ja proovitakse uusi huvitavaid asju. Samuti aitab selts igal aastal korraldada Eesti Maaülikooli seltside ühisüritusi, instituudisiseselt rebastepidu ning jõulu- ja lõpupidu.
Kolmas osa puudutab turundust ja avalikke suhteid veterinaariaga seotud ettevõtete ja loomaarstidega. EVÜS püüdleb selle poole, et liikmetel oleks olemas head praktikavõimalused enese täiendamiseks enne ülikooli lõppu, ja muidugi, et peale lõputunnistuse kättesaamist oleks lihtsam tööd leida.
Miks on EVÜS oluline
Võimalus omandada kvaliteetset loomaarstiharidust on eeldus sellele, et Eestis oleksid head ja kvalifitseeritud veterinaarid. EVÜSi juhatuse esimees Liis Uusaed lausus, et selts annab oma parima panuse kvaliteetsesse loomaarstiharidusse instituudi ja ülikooli administratsiooni koostöö kaudu. “Oleme suutnud end tõestada võrdväärse partnerina ja loodame seda positsiooni hoida. Kõige aktiivsemalt saame oma hariduse kvaliteedi parandamisse panustada just õppemetoodika komisjoni töö kaudu,” sõnas ta. Selts on ka Eesti Loomaarstide Ühingu hääleõiguslik liige. Tegemist on kõikide ametkondade veterinaararste liitva ühinguga, mis osaleb Eesti veterinaarteenistuse väljakujunemisel ja seisab hea selle eest, et kõik loomad õigesti ravitud saaksid.
Mida mina teha saan
Kuigi EVÜS on erialaselts, mille liikmed on ainult loomaarstiüliõpilased, tehakse meelsasti koostööd teiste ühendustega. Käidud on matkamas koos Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringiga, korraldatud korporatsioonidega ühispidusid ja muidugi veedetud aega koos teiste Eesti Maaülikooli seltside ja klubidega. Uusaed kinnitas, et selts pole kunagi ära öelnud ühelegi koostöövõimalusele. “Isegi kui esmapilgul tundub, et midagi ühist ei ole, siis olen täiesti kindel, et kui piisavalt hästi mõelda, siis leiab kõikidega mingeid ühiseid jooni. Isegi kui ei leia, siis mõnikord ongi tore hoopis teiste huvidega inimestega aega koos veeta ja oma „mullist“ välja saada,“ lisas ta veendunult. Hetkel on seltsil väljatöötamisel projekt, mille raames hakatakse teistele üliõpilastele, loomaomanikele ja -huvilistele korraldama seminare ja töötubasid loomadega seotud teemadel, näiteks sellest, kuidas aru saada, mida loom mõtleb, või kuidas looma elustada. Projekt loodetakse käima saada hiljemalt järgmise õppeaasta alguseks.
Kaisa Laur