Miks OLLA ROHKEM?

OLE ROHKEM. ei ole lihtsalt hüüdlause – selle taga peitub suurem idee tudengist, kes muudab oma ülikooliaja väärtuslikuks ja meeldejäävaks, kuna ta püüdleb rohkema poole.

OLE ROHKEM. tudeng püüab õppida mõtestatult ja aru saada. Ta on noor, kes kujundab teadlikult oma arengut ning omandab praktilisi oskusi. Elab tervislikult – magab, sööb ja spordib mõistlikult – ning on see tudeng, kes oma tegemistes otsib võimalusi muuta maailma. Millegi paremaks tegemine algab ikka iseendast, olles parem professionaal ja parem inimene. Selline tudeng proovib leida seoseid oma kitsama valdkonna ja reaalsete ühiskonna väljakutsete vahel, olgu selleks õigusemõistmine, ettevõtlus, roheline tehnoloogia, demokraatia arendamine, efektiivsem riigihaldus, kliimamuutuste vältimine või miski muu. Kuidas aga alustada oma teekonda saamaks OLE ROHKEM. tudengiks? Lihtsaim viis selleks on astuda mõnda tudengiorganisatsiooni!

OLE ROHKEM. vaimu loob Tartus Üliõpilaskonna Sihtasutus, mis ühendab ligi 60 üliõpilasorganisatsiooni üle linna. Töötame selle nimel, et iga tudeng leiaks organisatsiooni, kus ta just talle sobival viisil ning huvipakkuval teemal aktiivselt tegutseda saaks. Selleks arendame ja toetame Tartus tegutsevaid tudengiorganisatsioone ning suurendame organisatsioonidevahelist koostööd. Pakume oma programmide raames koolitusi, head nõu, toetavat kogukonda ning viime organisatsioonide juhid kokku sobivate konsultantidega, kes neid abistavad. Aitame tudengiorganisatsioonidel muuta oma tegevust läbimõeldumaks ja juhtimist kvaliteetsemaks.

Seeläbi tahame muuta Tartu kõige arendavamaks keskkonnaks noorele. Unistame sellisest Tartust, mida teataks üle Eesti ja võib-olla isegi kogu maailma, kui seda üht kohta, kus avastada oma potentsiaal ning siis see ka täies mahus realiseerida. Et Tartu oleks parim koht kus käima tõmmata omaenda muusikafestival, erialane filmiring, maailmamuutev teadusprojekt või oma esimene ettevõte. 

Seda unistust ei hoia me vaid endale – kutsume kõiki tudengeid, ettevõtteid ja asutusi kaasa sellele rännakule. OLE ROHKEM. kogukond on alati avatud! Löö kaasa suurürituste korralduses, tule mentoriks mõnele noorele meeskonnajuhile või lihtsalt levita seda ideed. Ainult ühine tegutsemine saab meid päriselt viia sellise Tartuni, millest unistame.

Samuti veab Üliõpilaskonna Sihtasutus igal sügisel eest organisatsioonide ühist uute liikmete värbamist. Selle üheks väljundiks on 11. septembril Tartu Raekoja platsis toimuv OLE ROHKEM. Tudengimess, mis on parim viis endale sobiva organisatsiooni leidmiseks. Tudengimessil on võimalus tutvuda kõige põnevaga, mida tudengielu pakub ning asjatundjatelt saab otse ja kiirelt vastused kõigile oma huvipakkuvatele küsimustele. Messi jooksul toimub ka korralik meelelahutusprogramm ning muidugi ei puudu võimalus võita lahedaid auhindu. Kui sa soovid muuta oma ülikooliaja unustamatuks, siis OLE ROHKEM. Tudengimess on õige koht, kust alustada!

Näeme 11. septembril Tartu Raekoja platsil algusega kell 12!

toimetajad: Joanna Kurvits, Karmen Kukk