Valged jõulud üheks õhtuks

12. detsembril toimus teist korda OLE ROHKEM. võrgustiku jõulupidu. Pidu, mille teemaks seekord olid valged jõulud, tõi kokku aktiivsed noored üle Tartu, et üheskoos jõulumeeleolu luua ja teineteise head seltskonda nautida.

OLE ROHKEM. võrgustiku haldusmeeskond oli muutnud Saksa Kultuuri Instituudi üheks õhtuks tõeliseks jõulumaaks ning igavuse pärast ei pidanud keegi muretsema – tegevusi jätkus kõigile. Õhtuga kohe hoogsalt pihta hakkamiseks alustati speed datinguga, et lähemalt tuttavaks saada kokkutulnud kirju seltskonnaga. Seejärel tehti avalikuks Sõprussüsteemi paarid, millest kuuleb täpsemalt juba uuel aastal.

Rõõmustada said kõik bingosõbrad, sest jõulupeol sai ka oma vedamise proovile panna. Muidugi ei olnud aga tegemist tavalise numbrimänguga, vaid iga kastikese sees oli vastus mõnele küsimusele OLE ROHKEM. võrgustiku või Üliõpilaskonna Sihtasutuse (ÜKSA) kohta. Nii saadi näiteks teada, et ÜKSA asutati juriidiliselt aastal 2001 või et ÜKSA kuldsponsoriks on LHV Pank. Loomulikult ei pidanud keegi puudust tundma ka ühest jõuluteemalisest Kahoodist.

 

 

 

 

 

 

Õhtu alguses said kõik endale loosiga ühe kohalolija nime, kellele nad pidid piparkoogi kaunistama ning siis selle inimese üles otsima. Ülesseatud piparkoogijaam osutus äärmiselt populaarseks: seal leidus pidevalt kaunistajaid või ka lihtsalt magusaarmastajaid. Samuti leidsid just piparkoogilaua taga paljud ühise keele.

 

Korraldajad olid saali ära peitnud paarkümmend valget ümbrikku, mille sees olid peidus erinevad heateod. “Soovi kellelegi, keda sa veel ei tea, häid jõule”, “lepi sõpradega kokku, et lähete verd annetama”, “anneta mõnele heategevusorganisatsioonile” – võimalusi head teha oli ja on jätkuvalt lõpmatult!

Tublimad või need, kellele õnn naeratas, ei jäänud ilma ka auhindadest. Õhtu lõpuks said mitmed koju minna Muhu leiva või sTARTUp Day piletiga. Kõik pidulised said aga kaasa positiivsed emotsioonid ja loodetavasti natukenegi jõulutunnet, millega halle ja pimedaid detsembriõhtuid natukenegi valgemaks muuta.

Suur aitäh OLE ROHKEM. võrgustiku haldusmeeskonnale jõulupeo korraldamise eest!

autor: Karmen Kukk

piltide autorid: Roosi Tärgla, Priit Kangur