LHV Noortepank – iseseisev, julge ja jätkusuutlik

LHV on alati uskunud, et noored on meie tulevik. Uus põlvkond esitab pangandusmaastikule väljakutse – noortel on kõrged standardid panga tehnilise võimekuse, asjaajamise kiiruse ja turvalisuse osas. Lisaks sellele on neile oluline ka see, mida ettevõtted ühiskonna jaoks teevad – näiteks jätkusuutlikkuse või eetilisuse osas.

Selleks, et noorte vajadustega veelgi rohkem igapäevaselt arvestada, loodi peaaegu viis aastat tagasi LHV Noortepank. Noortepank annab vabaduse teha asju teisiti, olla julge, erineda ning võimendada noortele olulisi teemasid. LHV Noortepanga projektijuht Laura Raudsepp rääkis meile Noortepanga tegemistest lähemalt.

 

Miks on LHV Noortepank turu mõistes eriline?

Uuringud näitavad, et Suurbritannias, Saksamaal ja Hispaanias on 88% pankuritest arvamusel, et nad mõistavad, mida Z-põlvkond panganduselt ootab ja vajab. Tegelikkuses ütleb üle 34% Z-generatsiooni noortest, et nad ei nõustu selle väitega. Nad ei tunne, et pangad nende vajadusi mõistavad. LHV Noortepank tahab teha teisiti! LHV Noortepanga eestvedajad on ise noored ja ambitsioonikad ning parima tulemuse saavutamiseks on otsustanud teha asju päriselt koos noortega – näiteks kaasates  noori oma kampaaniate ja tootepakkumise arendamisse ideefaasist teostuseni. Inspireerivate noorte põnevaid ideid jagame ka Noortepanga podcastis „Sajaga edasi“.

Lisaks sellele investeeritakse noortesse läbi erinevate toodete ja projektide, et anda neile hoogu juurde. Noortekaardi kasutajate vahel loositakse igakuiselt välja 100 eurot tasku- ja investeerimisraha. Aktiivselt käib koostöö erinevate tudengiorganisatsioonidega, mille pinnalt sündis ka koostöö OLE ROHKEM. organisatsiooniga. LHV on juba mitmendat aastat meelelahutusliku teadussaate “Rakett69” ning aktiivset eluviisi viljeleva ekstreemspordifestivali Simple Sessioni partner. LHV Noortepanga eesmärk on anda noortele hoogu ettevõtlusmaastikul ja sel hooajal oldi toeks ka Negavati konkursile, mille eesmärk on ellu kutsuda noorte roheideid.

 

Millised väärtused defineerivad LHV Noortepanga?

Nii Noortepanga tegemisi kui kliente ühendavad iseseisvus, julgus teha asju teisiti ja jätkusuutlikkus. LHV Noortepanga eesmärk ei ole kunagi olnud noortele öelda, mida ja kuidas nad tegema peavad. Selle asemel et noori raamidesse suruda, anname neile vajalikud teadmised ja suuname neid iseseisvaid, kuid teadlikke otsuseid tegema. Lisaks rahatarkusele keskendume muudele iseseisva elu alustamiseks vajalikele teemadele: mis on pension, kuidas olla ettevõtlik, kuidas kaitsta end petturite eest, mille alusel saab kodulaenu jne. Tänapäeva noortel on palju küsimusi ja suur huvi kõike teada, kuid ühiskonnas valitseb infoküllus. Noortepank tunneb kohustust olla noorte jaoks olemas ning anda neile vajalikud teadmised, turvalisest keskkonnast.

Iga noor kujundab oma eluteed ise – läbi oma harjumuste, tõekspidamiste, ettevõtmiste ja huvide. LHV koondab enda alla erinevad, kuid samade väärtustega inimesed. Noortepank on alati olnud eristuv, olles ise oma väljaütlemistes julged ning julgustades ka noori suurelt mõtlema ning ise oma tulevikku kujundama.

 

Kuidas sobitub OLE ROHKEM. LHV Noortepanga väärtustega?

Nagu OLE ROHKEM. ise on öelnud, siis selle projekti taga peitub uskumus, et tõeline kasv pärineb elu rikkalikest õppetundidest – eksimistest, kaotustest ja võitudest. “Küsi rohkem, anna rohkem, vastuta rohkem, õpi rohkem, koge rohkem, suhtle rohkem, julge rohkem, naerata rohkem, ela rohkem, OLE ROHKEM!”

Ma arvan, et see lause annab palju kattuvaid väärtusi edasi. Kunagi ei peaks piirduma miinimumiga, vaid alati peab jääma uudishimu ja näljatunne, soov tahta midagi enamat. Noortepank ja OLE ROHKEM. julgustavad, innustavad ja pakuvad tuge noortele nende esimestel iseseisva elu alustamisega seotud sammudel.

Miks on rahatarkusest rääkimine LHV jaoks oluline?

Kodumaise pangana hoolime me sellest, et meie inimesed oleksid teadlikud oma võimalustest ja võimetest ning julgeksid suurelt unistada. Rahatarkus saab alguse noores eas – vanusega summad muutuvad, kuid põhitõed jäävad ajas samaks. Rahaasjades ei pea kohe õnnestuma, kuid oluline on alati teada, kuhu meie raha kulub ja kuidas seda vajadusel säästa. Maailmas on piisavalt meist sõltumatuid murekohti, seega parim, mis me enda vaimse tervise nimel teha saame, on endale finantsiline kindlustunne luua.

 

Millest peaks alustama, et oma rahaasjad korda ajada?

1. Tee selgeks, kuhu sul raha kulub ning alusta iganädalaselt väikeste summade säästmisest.
Oluline ei ole mitte see, kui palju sa saad taskuraha või palka, vaid see, kuidas sa seda raha kasutad.

2. Pane kirja oma unistused ja sihid. Kogumise eesmärk võib aja jooksul muutuda. Mõnikord ei oska me isegi unistada, mille jaoks kogutud raha lõpuks vaja läheb. Hea eesmärk on mõõdetav, selge tähtajaga ja mis tähtsaim, sulle oluline.

3. Pane regulaarselt raha kõrvale. Selleks pole tingimata suuri summasid vaja, ka väikesed summad kasvavad aja jooksul suureks.

Kõige olulisem on soov säästa, sest sina oled see, kes päriselt oma tulevikku kujundab ja rahaasju ajab.

Rohkemate nippidega saab tutvuda meie Noortepanga veebilehel Sisukas.