Koroonakevad: aasta hiljem

Koroonakevad: aasta hiljem

Olen viimasel ajal palju mõelnud sellele, kuidas eelmise aasta kevad tuli teisiti. Ma olen mõelnud, kuidas märkamatult on sellest möödunud aasta ja nüüdseks oleme oma elu teises koroonakevades. Üks mõte viis teiseni ning sündiski lugu sellest, mida me tudengitena ühest kevadest teise kaasa võtnud oleme.  Praeguseks on vist selge, et täielikku “normaalsusesse” tagasijõudmine võtab aega. Näiteks normaalsus ehk ühistranspordis maskita sõitmine või laulupeo toimumine. Samas näib, et praegu juba elame uues reaalsuses, see ongi uus norm: maskid, 4x rohkem kätepesu, videoloengud ja tudengiürituste igatsus. Sellise elukorraldusega kohanemine on olnud protsess, mis on kestnud…
Nädal aega muremõtteid ehk ma kardan, et ma jäängi ennast niimoodi tundma

Nädal aega muremõtteid ehk ma kardan, et ma jäängi ennast niimoodi tundma

Ma kardan, et ma jäängi ennast niimoodi tundma. Näen iseendaga nii palju vaeva ja ikka tunnen aeg-ajalt, nagu oleksin jälle tagasi alguses. Kõik tahavad minust midagi, aga mina ei taha mitte midagi. Tahaksin lihtsalt olla. Vahel ei taha seda ka. Mis minust üldse saab? Tahaks nagu elu kasutusjuhendit. Sest mina ei saa aru, kuidas see elamine käib.    Esmaspäev Ma vist ei sobi ellu. Kõik inimesed mu ümber on nii sotsiaalsed, aga mina tahan lihtsalt üksi olla. Mitte kellegagi rääkida, mitte ühtegi külalist külla kutsuda, mitte ühtegi inimest näha. Ma lihtsalt ei suuda…
Hendrik Ehrpais: jalgadega maa peal, teadmistega kosmoses

Hendrik Ehrpais: jalgadega maa peal, teadmistega kosmoses

Novembris Tartu Ülikooli aumärgiga tunnustatud Hendrik Ehrpais on juba üle kaheksa aasta, õigemi nagu ta ise ütleb “nii kaua, et enam aastaid ei loe”, tegelenud ESTCube’i ja selle arendamisega. Tänaseks on Hendrik ka füüsika doktorant ja Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutuse tehniline juht. Kuigi suur osa Hendriku tegemistest on seotud kosmosetehnoloogia projektidega, on ta ise kindlalt kahe jalaga maa peal. 2020. aasta sügisest tunnustab Tartu Ülikool oma liikmeid uute teenetemärkidega. Aumärgi teenis välja ka Hendrik Ehrpais, kelle jaoks oli sellise tunnustuse saamine kindlasti meeldiv ning positiivseid emotsioone tekitav sündmus. Tema sõnul näitab aumärk ka seda,…
Moon Lokk: julgus olla rohkem

Moon Lokk: julgus olla rohkem

Moon Lokk on pealinnast tulnud noor tudeng, kes õpib esimesel kursusel õigusteadust. Lisaks õppimisele tegeleb ta aktiivselt ka Tartu Ülikooli blogi kirjutamisega ja on õigusteadlaste tudengiorganisatsioonis. Moon võtab oma ajast maksimumi, leides igas asjas midagi positiivset ja väärtuslikku ka siis, kui aega kipub nappima. End kirjeldades olen vast viimasel ajal kõige sagedamini kasutanud sõna “esmakursuslane”. Liiga palju see just ei ütle, kuid tundub kuidagi sobiv, arvestades, et enamasti tunnen end parajalt kogenematu noorena, kel pole halli aimugi, kuidas ülikoolis oma lugematute kohustuste keskel navigeerida. On vist paratamatu, et taas hõivab kool poole minu…
Noored Kooli: ülikoolist otse klassi juhtima

Noored Kooli: ülikoolist otse klassi juhtima

Tudengiaeg on suurepärane võimalus end mitmekülgselt arendada. Seda võimalust pakub üle 63 eriilmelise Tartu tudengiorganisatsiooni, kus areneda ja samas koguda väärt teadmisi ning oskusi edaspidiseks eluks. Aga mis juhtub siis, kui tudengipõli läbi saab? Üks võimalus jätkuvalt ühiskonna arengusse panustada on kasutada oma aktiivse tudengina kogutud teadmisi ja kogemusi nooremate innustamiseks. Kuidas seda teha, räägivad Noored Kooli programmi osalejad, kes ise alles tegusad tudengid olid. Noored Kooli on kaheaastane arenguprogramm, mis toob haridusse motiveeritud inimesed teistest eluvaldkondadest. Kahe aasta vältel töötavad osalejad täiskohaga õpetajana, läbivad põhjaliku koolituse ning saavad mitmekülgset tuge, et anda…
Uue aja säästlik tudeng ehk kiirnuudlite genotsiid

Uue aja säästlik tudeng ehk kiirnuudlite genotsiid

Tudeng on alati olnud üsna hinnatundlik inimloom. Tänapäeva tudengeil on sellele lisandunud ka (õigustatud ja tänuväärne) mure keskkonna pärast. Tahaks ometi elada nii, et endal on hea ja samas ei tee elades ka maailmale liiga. Paraku pole eetilisemate ja/või keskkonnasõbralikemate valikute tegemine tudengile tihtipeale jõukohane, sest tegu on küllaltki kalli lõbuga. Või siiski? Sõnal säästlik on kaks külge – püüdes olla säästlik tudeng, soovime säästa nii raha kui ka keskkonda. Loe lähemalt, kas ja kuidas see saavutatav on. Puu- ja juurviljad on odavad! Üks parimaid asju, mida tudengina endale teha saad, on puu-…